Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-01-24 14:59:00

Zuzana Hrubesova
Člen/ka

příjmy z fakturace - výdaje paušálem

Dobrý den,
potřebovala bych poradit s daňovým přiznáním, které budu dělat pro manžela. Vyfakturovala jsem za práci a na stejné faktuře mám nafakturovanou částku za poštovné a dopravné. Mám tyto příjmy přičíst také k příjmům ze kterých budu počítat základ daně, nebo ty se tam nepočítají?
2. Ještě potřebuji poradit ohledně základu daně z kapitálového majetku. Manžel má podnikatelský účet, kde jsou úroky do + a tvoří necelé 2 Kč. To musím také dávat do daňového přiznání?
Děkuji moc za odpovědi Zuzana

Offline

 

#2 2011-01-25 10:33:24

Zdena
Moderátorka

Re: příjmy z fakturace - výdaje paušálem

1. Do zdanitelných příjmů se přičítají i částky za poštovné a dopravné (zákazník vám je zaplatil, je to váš příjem). V daňové evidenci a při uplatňování paušálních výdajů přiznáváte příjem v tom roce, ve kterém vám jsou faktury uhrazeny.

2. Ano, přiznáváte i ty dvě kačky:-)

Offline

 

#3 2011-03-30 10:40:30

Gras
Člen/ka

Re: příjmy z fakturace - výdaje paušálem

A kdyby měl soukromý účet, tak ty 2 kačky bude taky danit?

Offline

 

#4 2011-03-30 12:06:46

Zdena
Moderátorka

Re: příjmy z fakturace - výdaje paušálem

Ne, úroky na soukromém účtu zdaňuje banka a už se nemusejí nikde uvádět.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB