Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-02-23 17:01:22

KOsa10
Člen/ka

Student, první rok

Dobrý den,
jsem student, během roku 2010 jsem 2 měsíce (červenec, srpen, září) pracoval na Dohodu o provedení práce. Od října mám živnostenské oprávnění jako vedlejší činnost. Můžete mi prosím zodpovědět pár dotazů? Děkuji

1) Daň z příjmů podávám?
   a) podávám jedno daňové přiznání kde zohledňuji jak práci na DPP, tak na živnost?
   b) podávám pouze na živnost?
   c) podávám dvě daňové přiznání na každý zvlášť?

U DPP jsem podepsal prohlášení na ty 3 měsíce. Příjmy byli cca 42 000,-Kč a sražená záloha na daň z příjmů cca 4000,-Kč

Offline

 

#2 2011-02-23 17:25:18

miruska.j
Člen/ka

Re: Student, první rok

Dobrý den, podáváte jedno přiznání, kde uvedete jak příjmy z dohody o provedení práce - to se vyplňuje v přiznání na straně 2 (řádek 31 a 34) a dále uvedete příjmy z podnikání - to se vyplňuje v samostatné příloze č.1 a přenáší se to z této přílohy do přiznání také na stranu 2 (řádek 37).Zaplacenou zálohu na daň uvedete na řádku 84 na straně 3 přiznání.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB