Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-12-19 03:55:49

RR
Člen/ka

Faktura aukro

Když prodám něco přes aukro a kupující nebude vyžadovat doklad, stačí záznam ve výpise z banky .

Offline

 

#2 2011-01-15 18:10:25

Zdena
Moderátorka

Re: Faktura aukro

Ano.

Offline

 

#3 2011-02-09 22:47:28

Zubr
Člen/ka

Re: Faktura aukro

Dobrý den,
prosím o radu.Začínám s podnikáním (nejsem plátce DPH),mou hlavní činností je prodej el.zboží na aukru,kde z 95% lídé nežádají paragon,proto si pouze vedu evidenci nákup-prodej v sešitě a nevím,zda pro případný audit by mi tento sešit stačil,nebo zda mám na každé zboží zvlašť vydat paragon,nebo případně (což by mi vyhovovalo nejvíce)napsat na paragon jen hromadně ,,prodej zboží,,a součet za daný den.  Předem děkuji za odpověď Zubr

Offline

 

#4 2011-02-10 23:09:25

Zdena
Moderátorka

Re: Faktura aukro

Forma evidence příjmů není předepsána, záleží na vás, jak ji povedete. Pokud budou zákazníci platit na účet, tak může jako evidence příjmů sloužit i výpis z účtu. Nemusíte vypisovat paragony na každé zboží zvlášť, můžete si udělat souhrnný doklad za den, týden, dekádu, měsíc ... zkrátka za období, které si zvolíte.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB