Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-01-27 10:30:09

Nemcova
Člen/ka

Paušální výdaje na auto

Dobrý den
často nakukuju na portál jak podnikat a vždy zde najdu spoustu informací,které hledám. Je to super!
Dnes jsem se sem zaregistrovala,abych se případně mohla i zeptat.
Mohla bych Vás tedy poprosit o radu,či spíše ujasnění otázky v oblasti paušálních výdajů na auto?
Vždy jsme vedli knihu jízd a za rok 2010 budu poprvé uplatňovat paušál na 3 auta. Dočetla jsem se jak dát do DP.To už tedy vím.
Není mi jasná,ale jedna věc ,abych to dobře pochopila.Jde o bod NELZE KOMBINOVAT.
Po celý rok můžeme zvolit buď paušál nebo jiný způsob. Chápu,že na jedno auto v jenom roce buď uplatnit paušál nebo jiné výdaje.
V současné době plánujeme pořízení ještě 1-2 aut.To znamená ,že jich budeme mít celkem až 5.
Paušál lze uplatnit maximálně na 3 auta. Je v zákoně  myšleno NELZE kombinovat  tak,že není ani  možné vést na 3 auta paušál a na zbývající ostatní způsob výdajů?
Pokud máme tedy 5 aut ,tak nelze paušál uplatnit vůbec?
Snad je můj dotaz srozumitelný a předem moc děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2011-01-28 01:11:11

Zdena
Moderátorka

Re: Paušální výdaje na auto

Bod NELZE KOMBINOVAT chápete správně. U jednoho auta a v jednom roce musíte dodržet stejný způsob uplatňování výdajů, není možné jeden měsíc uplatňovat paušál a další měsíc skutečné a libovolně to v průběhu roku střídat.

V novele zákona o daních z příjmů, platné od 1.1.2011, už je toto omezení lépe formulováno, kopíruji:
"V průběhu zdaňovacího období nelze měnit způsob uplatnění paušálního výdaje na dopravu na způsob uplatnění výdajů podle písmene k) a naopak. V měsíci pořízení nebo vyřazení silničního motorového vozidla lze uplatnit poměrnou část paušálního výdaje na dopravu."

Pokud budete mít 5 aut, tak můžete uplatnit paušální výdaj na dopravu jen u 3 z nich, u zbylých 2 musíte výdaje prokazovat. Zákon vás neomezuje v počtu používaných vozidel, můžete jich mít třeba 50, ale jen v počtu vozidel, u kterých můžete uplatnit paušální výdaj na dopravu.

Offline

 

#3 2011-01-28 07:58:15

Nemcova
Člen/ka

Re: Paušální výdaje na auto

MOc děkuji za rychlou odpověď. Moc jste mi pomohla.Pokud si nebudu vědět rady,tak už vím,kam se obrátit.Hezký den

Offline

 

#4 2011-01-28 11:52:51

dena
Člen/ka

Re: Paušální výdaje na auto

Dobrý den, potřebovala bych vědět, na kterém řádku daňového přiznání právnických osob uvedu paušální výdaje za auto. Patří to opravdu až do přiznání, neúčtuje se o tom na konci roku? Děkuji za odpověď. Eva

Offline

 

#5 2011-01-29 17:45:24

Zdena
Moderátorka

Re: Paušální výdaje na auto

Tyto stránky jsou určeny fyzickým osobám, problematikou právnických osob se nezabývají.

Doporučuji informaci k uplatnění paušálních výdajů na dopravu na stránkách MF ČR:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl … 10366.html

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB