Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-12-09 15:11:50

jitinka
Člen/ka

Příjmy z pronájmu

Dobrý den,
je možné uplatnit jako výdaj v daňové evidenci při příjmu z pronájmu nemovitosti také úroky z hypotečního úvěru na její koupi? V dané nemovitosti nemám trvalé bydliště.
Druhý dotaz se týká auta, které při zajišťování příjmů z pronájmu používám: do výdajů si uplatňuji paušál částečný (používám i pro soukromé účel), mohu si odečíst také 80% odpisů, pojistného a ostatních výdajů? Je možné mezi tyto výdaje uplatnit také výdaje za uzavření parkovacího stání automatickými vraty (využívám pouze pro parkování mého auta u rodinného domu, dříve bylo stání otevřené).
Děkuji za odpověď, J. Keltyčková

Offline

 

#2 2011-01-26 14:59:59

PavlaP
Člen/ka

Re: Příjmy z pronájmu

Dobrý den! Mám pouze příjmy z pronájmu (bez živn. listu), k jejich zajištění používám auto (bez soukromých jízd). Odpisy dávám do účetní evidence, paušální výdaje také. Mám platit silniční daň (u informací k daním jsem četla, že ne, ale nevím jestli se to vztahuje i na můj případ). Děkuji.

Offline

 

#3 2011-01-27 00:20:21

Zdena
Moderátorka

Re: Příjmy z pronájmu

Podle zákona se daň platí za vozidla, která jsou používaná k podnikání, nebo k jiné samostatné výdělečné činnosti. Pronájem není ani podnikáním, ani jinou samostatnou výdělečnou činností, takže pokud auto využíváte jen k dosahování příjmů z pronájmu, tak nemusíte platit silniční daň.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB