Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2011-01-18 11:17:14

petakapo
Člen/ka

Podání přiznání k DPFO

Dobrý den,

chtěla bych se prosím informovat, zda-li bych měla podat přiznání k dani z příjmů FO, pokud jsem v roce 2010 byla zaměstnaná od ledna do července, zbytek roku jsem byla v evidenci ÚP a pobírala jsem podporu. Nebo má přiznání podat můj bývalý zaměstnavatel?
Také mi byly prováděny srážky ze mzdy (exekuce).
Děkuji moc Pavla

Offline

 

#2 2011-01-18 23:23:25

Zdena
Moderátorka

Re: Podání přiznání k DPFO

Pokud jste měla jen příjmy ze zaměstnání a podporu v nezaměstnanosti (která se nezdaňuje), tak nemusíte podávat daňové přiznání. Můžete ale svého posledního zaměstnavatele požádat (nejpozději do 15.2.2001, ale klidně hned) o roční zúčtování záloh.

Offline

 

#3 2011-01-19 13:42:55

petakapo
Člen/ka

Re: Podání přiznání k DPFO

Dobrý den, děkuji Vám moc za zaslané informace.
S pozdravem Pavla

Offline

 

#4 2011-01-19 14:16:19

slunecnice
Člen/ka

Re: Podání přiznání k DPFO

Dobrý den,
chtěla bych se zaptat, jak mám postupovat: jsem na mateřské dovolené a zároveň si přividělánám na dohodu.
Za rok 2010 jsem podepsala prohlášení u zaměstnavatele, kde pracuji na dohodu. U svého stávajícího zaměstnavatele
jsem samozřejmě prohlášení již nepodepsala a v roce 2010 jsem od něj nepobírala žádnou mzdu ani jiné peníze.
Mám si u obou zaměstnavatelů požádat o potvrzení o zdanitelných příjmech a podat si sama DP? Chápu to správně?
U zaměstnavatele na dohodu mám nulouvou daň, ale pro rok 2010 se podává DP i s nulovou daní že?
Předem moc děkuji za radu!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB