Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Doklady
  •  » faktura za pronajem od FO,která není OSVČ

#1 2010-10-06 11:45:07

zoubkova
Člen/ka

faktura za pronajem od FO,která není OSVČ

Dobrý den,
mám takový problém. Letos už asi naposledy mám u svého zaměstnavatele příspěvek 2000 Kč na rekreaci. Domluvila jsem se se známým, že mi přes Silvestra pronajme svou chatu. Můj známý v minulosti nikdy za poplatek chatu nepronajímal, není OSVČ. Může mi vystavit fakaturu pro mého zaměstnavatele? nebude mí pak nějaký problém.Slyšela jsem, že se daň z pronájmu do určité částky neplatí.
Děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2010-10-12 21:13:36

Zdena
Moderátorka

Re: faktura za pronajem od FO,která není OSVČ

Pokud je zaměstnaný a bude mít navíc příjem z pronájmu (a případné další příjmy kromě zaměstnání) do 6.000,- Kč za rok, tak nemusí kvůli těmto příjmům podávat daňové přiznání, tím pádem je nemusí ani zdaňovat. Pokud vím, tak mu žádný předpis nezakazuje vystavit fakturu, ale krátká nájemní smlouva by asi byla vhodnější.

Offline

 
  • Index
  •  » Doklady
  •  » faktura za pronajem od FO,která není OSVČ

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB