Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-02-09 02:44:14

RR
Člen/ka

soukromý účet

Měl bych otázku.

Když si nechám 4x na soukromý účet poslat peníze, tak bych musel do daňové evidence sepisovat všecky položky . Ale to se mi nechce .

Můžete mi říci jak to zapsat do daňové evidence , jako přepsat jako pokladní výdaj-příjem v hotovosti , že jste si to proplatil .

Offline

 

#2 2009-02-09 21:43:49

Zdena
Moderátorka

Re: soukromý účet

Zapište to jako příjem do pokladny a přiložte výpis (nebo kopii) ze soukromého účtu. Nemusíte zároveň vypisovat výdaj z pokladny, co s penězi budete dělat dál, to už je na vašem uvážení - buď vyberete pro osobní spotřebu, nebo za ně nakoupíte cokoliv pro své podnikání.

Offline

 

#3 2010-10-12 12:42:55

RR
Člen/ka

Re: soukromý účet

Když ale pokladnu nevedu , stačí napsat do daňové evidence příjem a doložit to výpisem z účtu ?

Musím do daňové evidence zapisovat výběr pro soukromé účely .

Offline

 

#4 2010-10-12 13:54:11

Zdena
Moderátorka

Re: soukromý účet

Pokud se jedná o příjem z podnikání, tak stačí zapsat do DE jako příjem. V daňové evidenci sledujete příjmy a výdaje, které mají vliv na základ daně. Výběry pro soukromé účely základ daně nijak neovlivní.

Offline

 

#5 2010-10-12 13:59:40

RR
Člen/ka

Re: soukromý účet

Já jsem myslel, že v daňové evidenci musím vést daňové a nedaňové údaje .

Kdy mám povinnost vést pokladnu ?

Offline

 

#6 2010-10-12 14:02:01

Zdena
Moderátorka

Re: soukromý účet

§ 7b zákona o daních z příjmů:
Daňová evidence
(1) Daňová evidence zajišťuje zjištění základu daně z příjmů a obsahuje údaje o
a) příjmech a výdajích, v členění potřebném pro zjištění základu daně,
b) majetku a závazcích.

Nemáte povinnost vést banku, ani pokladnu.

Více o DE a ukázky zde: http://www.jakpodnikat.cz/danova-evidence.php

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB