Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » DUZP před vystavením

#1 2010-10-02 11:24:10

Janka N.
Člen/ka

DUZP před vystavením

Dobrý den. Chtěla bych se prosím zeptat, nejsem si jistá.
mohou být přijaté doklady s DUZP např. 1.10. a datem vystavení 15.9. ?
dle § 26 má být DD vystaven do 15 dnů od DUZP. Slyšela jsem ale spoustu názorů,
že i když je opačně nevadí a mám v ruce řádný DD na odpočet dph.Prý už zákona tento postup nezakazuje.
ale moc se mi to nezdá. Zatím doklady vystavené před DUZP vracíme zpět.
U služeb beru DUZP buď dnem vystavení DD nebo dnem uskutečnění služby a to tím dnem, který
nastane dříve. Děkuji za rozzuzlení.

Offline

 

#2 2010-10-02 22:01:19

Zdena
Moderátorka

Re: DUZP před vystavením

ZDPH výslovně nezakazuje vystavit DD před uskutečněním zdanitelného plnění. V § 26 stanoví, že máte vystavit DD do 15 dnů ode dne UZP, příp. přijetí úplaty, tím vám říká, kdy NEJPOZDĚJI máte doklad vystavit (ovšem i později vystavený DD je platný). V minulosti (už si přesně nepamatuji, možná do 2003) zákon též stanovil, kdy NEJDŘÍVE můžete vystavit DD, bylo to ke dni uskutečnění zdanitelného plnění, ale tato podmínka už v ZDPH není.

Pokud jde o služby a datum vystavení předchází DUZP, tak daňový doklad určitě nebude v pořádku. Jak píšete, DUZP je buď ke dni poskytnutí služby, nebo ke dni vystavení DD, podle toho, co nastane dříve.

Při dodání zboží by mohl být DD vystaven dříve  Pokud dodavatel předem ví, že dodá zboží přesně 1.10., tak může vystavit DD už 15.9.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » DUZP před vystavením

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB