Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-08-25 18:05:20

kartena
Člen/ka

Paušál z pronájmu

Pokud pronajímám manažerský byt a mám také ubytovnu kolik procent se na mne vztahuje?Děkuji

Offline

 

#2 2010-08-27 00:10:08

Zdena
Moderátorka

Re: Paušál z pronájmu

Příjmy z pronájmu 30%. Příjmy ze živnosti (pokud máte živnostenské oprávnění na ubytovací služby) 60%.

Offline

 

#3 2010-08-27 19:20:26

kartena
Člen/ka

Re: Paušál z pronájmu

Ano mám živnostenský list na ubytovací služby,takže za ubytování na mamažerském bytě a na ubytovně se vztahuje paušál 60%?

Offline

 

#4 2010-08-28 23:09:50

Zdena
Moderátorka

Re: Paušál z pronájmu

Záleží na tom, co v souvislosti s manažerským bytem poskytujete. Pokud pouze pronájem, jak jste uvedl v původním dotazu, pak máte příjmy z pronájmu podle § 9 ZDP (nepodléhají odvodům ZP a SP), ke kterým si můžete uplatnit výdaje ve výši 30%. Pokud poskytujete ubytování (nejde o pouhý pronájem na základě nájemní smlouvy, ale poskytujete i další služby, například úklid, ložní prádlo, služby vrátnice), tak máte příjmy ze živnosti, ke kterým si uplatníte výdaje ve výši 60%.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB