Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-07-25 14:23:06

Toja
Člen/ka

Přiznání k DPH a souhrnné hlášení

Dobrý den prosím o radu.
Jsem plátcem DPH, poskytující služby s místem plnění v EU a podávám souhrné hlášení společně s přiznáním k DPH (čtvrtletně).
Obdrženou platbu pro účely DPH přepočítávám kurzem ČNB, platným ke dni povinnosti přiznat daň (den poskytnutí služby, nastal dříve...).
Tato částka po přepočítání mi vyšla v desetinných číslech a prosím o radu, zda ji mám nějak (případně jak) na daňové přiznání (řádek 21) zaokrouhlit (xxx6,081 Kč).

Děkuji.

Offline

 

#2 2010-07-25 15:16:00

Zdena
Moderátorka

Re: Přiznání k DPH a souhrnné hlášení

V přiznání k DPH se zaokrouhluje na celé koruny matematicky:  xxx6,081  =  xxx6.

Offline

 

#3 2010-07-26 01:28:50

Toja
Člen/ka

Re: Přiznání k DPH a souhrnné hlášení

Děkuji moc.
A nevadí, že se to bude lišit s hodnotou uvedenou v souhrnném hlášení, kde se zaokrouhluje na celé koruny nahoru, tj xxx7 ?

Děkuji opět.

Offline

 

#4 2010-07-26 15:49:15

Zdena
Moderátorka

Re: Přiznání k DPH a souhrnné hlášení

Nevadí.
Na druhou stranu by nijak nevadilo, kdybyste do přiznání k DPH zaokrouhlil/a/ nahoru, těch pár haléřů nehraje žádnou roli.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB