Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-05-30 19:30:50

jaku
Člen/ka

Zaúčtování zboží

Dobrý den,
jsem OSVČ pro nákup a prodej zboží, nejsem plátce DPH a vedu daňovou evidenci. Zajímalo by mne zda je možno nějakým způsobem zaúčtovat zakoupené zboží na které nemám doklad. Např. formou čestného prohlášení apod.
Dále by mne zajímalo zda by se toto nedalo vyřešit např. paušálním výdajem (když nemám doklad o zakoupeném zboží).
Děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2010-06-08 01:03:12

Zdena
Moderátorka

Re: Zaúčtování zboží

Pokud nemáte doklad o nákupu zboží, tak nemůžete uplatnit výdaj na podnikání. Můžete zboží vložit do obchodního majetku bez uplatnění výdaje na jeho pořízení.

Můžete také uplatňovat výdaje procentem z příjmů, to znamená, že nebudete muset prokazovat žádné výdaje (není možné výdaje částečně prokazovat a jen u chybějících uplatňovat výdajový paušál). Nevím ale, zda to pro vás bude výhodné, výdajový paušál činí 60% z příjmů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB