Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-01-14 07:07:15

xonny
Člen/ka

Neplátce DPH a fakturace na Slovensko a EU od r.2010

Dobrý den, jsem neplátce DPH a vedu tedy jen evidenci příjmů a výdajů. Doslechl jsem se, že pro fakturaci na Slovensko (asi 100 Euro ročně) se musím stát plátcem DPH. Poradíte mi někdo co tedy mám udělat, jestli to má význam a jak se mi změní účetnictví? Nikde nenacházím jednoduchou, informaci.... Předem děkuji

Offline

 

#2 2010-01-14 20:12:55

zabiocko
Člen/ka

Re: Neplátce DPH a fakturace na Slovensko a EU od r.2010

Podle mě je to holý nesmysl!

Offline

 

#3 2010-01-16 01:24:36

Zdena
Moderátorka

Re: Neplátce DPH a fakturace na Slovensko a EU od r.2010

Napište, co (jakou službu) a komu (zda podnikateli, nebo běžnému občanu) na Slovensko fakturujete.

Offline

 

#4 2010-01-16 04:06:15

xonny
Člen/ka

Re: Neplátce DPH a fakturace na Slovensko a EU od r.2010

Jedná se o zprostředkování prodeje pobytu pro cestovní kancelář Limba s.r.o. a výplatu provize. Jsem neplátce DPH

Offline

 

#5 2010-01-20 15:14:49

Zdena
Moderátorka

Re: Neplátce DPH a fakturace na Slovensko a EU od r.2010

Budete poskytovat službu osobě povinné k dani v jiném členském státě EU a povinnost přiznat daň vznikne příjemci služby (Limba s.r.o.). Podle § 94, odst. 11 zákona o DPH vám dnem poskytnutí takovéto služby vzniká povinnost zaregistrovat se u českého FÚ jako plátce DPH.

Změny, které vám nastanou, nelze shrnout do jednoduché informace.

Offline

 

#6 2010-03-21 19:40:44

maja
Člen/ka

Re: Neplátce DPH a fakturace na Slovensko a EU od r.2010

Dobrý den,
já mám podobný problém. Fakturuji na slovensko zboží sdružení, které není plátcem DPH v SR. Pro mě to tedy znamená že se musím nebo nemusím hlásit k DPH v ČR?

Offline

 

#7 2010-03-21 23:27:36

Zdena
Moderátorka

Re: Neplátce DPH a fakturace na Slovensko a EU od r.2010

U zboží platí jiná pravidla, než u služeb. Nemusíte se hlásit k DPH v ČR.

Offline

 

#8 2010-05-02 05:23:04

nosalova
Člen/ka

Re: Neplátce DPH a fakturace na Slovensko a EU od r.2010

Dobrý den,
mám těž dotaz ohledně Fakturace na Slovensko, začínáme podnikat, jsme neplátci DPH, máme ubytovací portál, fakturujeme na Slovensko služby - roční poplatek inzerce na ubytovacím portálu a v budoucnu to bude i provize. Máme u obou dvou typů spolupráce povinnost se registrovat jako plátce DPH? V případě že ano a my jsme už určitý počet faktur fakturovali jako neplátce, jak to napravit? Moc děkuji za odpověď.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB