Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2010-03-05 18:44:35

TradeCZ
Člen/ka

Etarget a povinná registrace k DPH

Dobrý den,

pro výdělek z reklamy využívám také kontextové reklamní společnosti ETARGET CZ, s.r.o. (www.etarget.cz), která provize vyplácí přes svoji dceřinou společnost Etarget Media Limited se sídlem na vazalském území EU Gibraltaru.
Chci se zeptat, zda-li i kvůli přijaté platbě z tohoto vazalského území jsem nucen se registrovat jako plátce DPH? Gibraltar má totiž výjimku z EU DPH zóny

viz:

Gibraltar enjoys special treatment from the European Union. Being a European territory for whose external relations Britain bears responsibility, Gibraltar has entered the European Union under Article 227 (4) of the EEC Treaty. By Article 28 of the 1971 UK Assession Treaty Gibraltar is not part of the common Agricultural policy, turnover taxation schemes, in particular VAT, or the Customs Union allowing local Government to set import duties and be exempt from the EU VAT structure.

Nevíte někdo, co s tím?

Offline

 

#2 2010-04-21 09:19:28

janavk
Administrátorka

Re: Etarget a povinná registrace k DPH

Připadá mi to stejné jako když máte příjmy z Google AdSense ze zdroje v USA (blíže viz http://www.jakpodnikat.cz/adsense-dph.php) - tam vás to taky nenutí stát se plátcem DPH.

Offline

 

#3 2010-04-21 15:17:38

Byznysinzerce
Člen/ka

Re: Etarget a povinná registrace k DPH

Jedinou povinností je vlastnit ŽL (pokud je reklama umístěna trvale). Registrace k DPH povinná není.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB