Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-03-22 08:35:08

Keert
Člen/ka

Elektronické peněženky

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak zařadit do příjmů peníze, které mi přišly do různých webových peněženek? Např. PayPal, český PaySec, GoPay apod. Výdaje uplatňuji paušálem. Takže poplatky za tyto služby mě až tak nemusí zajímat doufám. Jde mi tedy o to, jak potom např. FÚ doložit, že ten příjem skutečně byl. Řádně daním každou korunu, takže zde si jsem naprosto jistý, že to bude v pořádku.

Bude tedy stačit, když vytisknu nějaký výpis z těchto peněženek (např. roční, nebo stvrzenky z jednotlivých transakcí) a přidám ho poté k výpisu z podnikatelského bankovního účtu, na který z těchto peněženek peníze (po dosažení nějké vyšší částky) obratem převádím?? Ještě dodám, že tam příjmám pouze české koruny a platby z ČR. Žádné zahraniční měny (ani platby ze zahraničí) mi tam nechodí.

Díky za případnou radu.

Editoval Keert (2010-03-22 08:37:46)

Offline

 

#2 2010-03-22 23:17:18

Zdena
Moderátorka

Re: Elektronické peněženky

Vytiskla bych roční (čtvrtletní, měsíční, období zvolte sám) výpisy z peněženek. Příjem z podnikání máte už v okamžiku, kdy vám peníze přišly do peněženky, nikoliv při převodu částky na běžný účet. Během roku je to jedno, na konci roku byste měl přiznat i ty částky v peněženkách, které jste si dosud nepřevedl. Převod peněz v následujícím roce bude transakcí, která nemá vliv na základ daně.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB