Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-02-19 14:13:10

paf
Člen/ka

Nedodání zboží

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s vystavováním zálohových faktur při platbě předem na účet - měla jsem za to, že zálohová faktura je k tomu, když není známá konečná cena, ale teď čtu, že by to mělo být i u platby předem. Jsem neplátce DPH, vedu DE, mám internetový obchod. Zákazník objedná - já pošlu podklady k platbě (bez zálohové faktury) - on zaplatí - a já pak pošlu zboží s fakturou s datem vystavení shodným s datem přijetí platby na účet. Může to tak být i bez vystavování těch zálohových faktur?

A ještě jeden dotaz - zákazník objednal zboží, zaplatil, já vystavila fakturu (vystavená v excelu, další v číselné řadě zatím nemám), ale dodavatel bohužel poslal jinou barvu a zákazník tuto nechce a ani nic náhradního. Tudíž zboží jsem neodeslala a zatím ani fakturu. Jak bych měla dál postupovat? Vystavit dobropis k vydané faktuře a schovat si to jen pro sebe a zákazníkovi (spotřebitel) žádný doklad posílat nemám anebo mu poslat fa s dobropisem (dle mého je to zbytečné). Žádný další doklad či dopis s informací o vrácení částky není v tomto případě, když byla chyba na mé straně, potřeba? Co napsat při zadání příkazu, když budu vracet částku do poznámky? Nemusím nic uvádět?  Můžu vůbec jako neplátce dobropis vystavovat? Nebo to můžu udělat (dříve uvedeno na tomto serveru v podobném tématu) tak, že si přijatou částku dám do nedaňových příjmů a pak s mínusem do nedaňových výdajů? Pod jakým popisem bych tento příjem a výdej případně zapsala do DE? Nevadí, že ve výpise bude figurovat jméno a VS zákazníka?

Děkuji moc za odpovědi.

Editoval paf (2010-02-19 14:15:37)

Offline

 

#2 2010-03-20 23:13:27

Zdena
Moderátorka

Re: Nedodání zboží

Vystavování faktur tak, jak popisujete, nemáte důvod vystavovat zálohové faktury.
Vystavila bych dobropis jen pro sebe, zákazník nedostal fakturu, tak nepotřebuje ani dobropis. Do poznámky nemusíte nic uvádět. Dobropis může vystavit i neplátce. Raději bych přijatou částku dala do daňových příjmů a vrácení peněz do daňových výdajů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB