Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-03-13 15:23:10

TOMÁŠ.C.
Člen/ka

Nutná registrace k DPH v Německu?

Dobrý den,
prosím o odpověď na můj dotaz. Jsem OSVČ, neplátce DPH, výdaje paušálem.
V Německu jsem prováděl stavební práce na rodinném domě pro soukromou osobu( neplátce DPH v Německu).
§ 10 rozumím, ale nejsem si jistý, zda se stejně musím přihlásit k DPH v Německu. Dále bych chtěl poprosit, jak postupovat v případě, že se registrovat musím a jak by měla vypadat faktura. Ještě by mě zajímalo, jaký by byl postup, kdyby fakturu napsal na sebe kolega, se kterým občas spolupracuji a on je plátce DPH v ČR. Zatím ho tím ale nechci zatěžovat, ani nevím, jestli by mi vyšel vstříct, oba totiž neumíme moc německy a nevíme jak registrace v Německu vypadá.

Mockrát děkuji za pomoc Tomáš

Offline

 

#2 2010-03-14 01:19:13

Zdena
Moderátorka

Re: Nutná registrace k DPH v Německu?

Lituji, německý zákon o DPH neznám. Pokud mají Němci stejnou zákonnou úpravu jako my, tak byste měl odvést daň v Německu _ poskytujete službu soukromé osobě, pro kterou není přijetí služby předmětem daně. Pokud jste pracoval pro soukromou osobu, která si nedá vaši fakturu do účetnictví, tak si podle mého názoru nemusíte příliš lámat hlavu s registrací, německý finanční úřad vaši činnost těžko zjistí.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB