Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-03-11 16:52:06

LIDAS
Člen/ka

DAŇOVÁ ÚLEVA NA DÍTĚ

Dobrý den , chtěla bych se ujistit, zda uvažuji správně :

Na poplatníka je roční úleva na dani za r. 2009 : 24840,- Kč bez ohledu na to , zda vydělával celý rok !

Na dítě je roční úleva 10680,- Kč.  -  Také bez ohledu na to, zda poplatník vydělával celý rok ???
                                                 ( Jestliže poplatník byl např. 6 měsíců na Úřadu práce, v ročním zúčtování
                                                  se mu úleva na dítě za tyto měsíce odečte ze základu daně ? )

Děkuji Vám předem za odpověď.
LIDAS

Offline

 

#2 2010-03-11 17:10:08

miruska.j
Člen/ka

Re: DAŇOVÁ ÚLEVA NA DÍTĚ

sleva na poplatníka se nekrátí, je to 24840 za celý rok
dítě - ano, může si použít daňové zvýhodnění za celý rok, tj. slevu na dani, ale pokud bude mít daň nulovou nebo menší než daňové zvýhodnění, může čerpat daňový bonus - pro možnost uplatění tohoto bonusu je rozhodující, zda poplatník vydělá za rok alespoň polovinu minimální mzdy -tj. 48000 Kč hrubého - pokud ano, tak mu ještě stát vrátí dańový bonus na dítě

Offline

 

#3 2010-03-11 18:02:29

LIDAS
Člen/ka

Re: DAŇOVÁ ÚLEVA NA DÍTĚ

Dobrý den, děkuji Vám za odpověď.
Šlo mi jen o ty měsíce na ÚP, tam  žádný příjem nebyl.
Ale roční příjem přesahoval částku 48 tis. Nevěděla jsem, zda se mám na to dívat z pohledu jednotlivých měsíců, nebo za celé daňové období ( 1 rok) . Pochopila jsem, že slevu na dani-daňové zvýhodnění na dítě- můžu uplatnit
při ročním zúčtování i za ty měsíce ´, kde nebyl příjem , tzn. celou čásku ve výši 10.680,-. Souhlasíte?
Ještě jednou Vám moc děkuji. LIDAS

Offline

 

#4 2010-03-12 04:39:23

JANAA
Člen/ka

Re: DAŇOVÁ ÚLEVA NA DÍTĚ

Ano, dítě máte celý rok, ať pracujete či ne, uplatníte celou částku 10.680,-. J.

Offline

 

#5 2010-03-12 09:06:49

LIDAS
Člen/ka

Re: DAŇOVÁ ÚLEVA NA DÍTĚ

JANAA

Dobrý den, děkuji Vám za odpověď a za potvrzení. LIDAS

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB