Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#26 2009-11-14 17:44:13

JANAA
Člen/ka

Re: Daň z příjmu-Student

Hranice srážkové daně je pět tisíc. Z 20 tisíc bude sražena zálohová daň 15%. Z dohody o provedení práce se soc ani zdr neodvádí.

Offline

 

#27 2009-11-18 23:30:13

mesicnivila
Člen/ka

Re: Daň z příjmu-Student

Dobry den,
asi pred mesicem jsem se zaregistrovala u jedne agentury zprostredkujici praci. Jako studentka VS jsem u nich podepsala prohlaseni k dani a posleze odpracovala par dni u jedne firmy, kde mi práci zprostredkovala agentura. Nasla jsem si ale i jinou praci, kde ted uz nemohu prohlaseni podepsat. Zajimalo by me jestli se da prohlaseni nejakym způsobem zrusit v pripade, ze jiz nechci prijimat zadnou praci od agentury a venovat se jenom praci u druhe firmy. Nechci aby mi druha firma zbytecne srazela dan ze mzdy, protoze jsem podepsala prohlaseni u agentury, se kterou uz stejne nehodlam vice spolupracovat. Popripade kdy uplyne doba po kterou plati podpis na prohlaseni? Kdyz nekde podepisi prohlaseni, plati to na cely rok, i kdyz uz u toho zamestnavatele nepracuji? Kdy mohu prohlaseni podepsat znovu? Musim ukoncit spolupraci s agenturou a teprve potom mohu podepsat prohlaseni u druhe firmy, nebo musim pockat do konce roku? Vim ze u vice zamestnavatelu nemuzu podepsat prohlaseni za stejne zdanovaci obdobi, ale jak je to obdobi dlouhe? Cely rok, nebo jen doba po kterou u toho zamestnavatele pracuji? Doufam, ze jste z toho trosku pochopila na co se ptam, je to trochu zmatene.  Dekuji za odpoved:)

Offline

 

#28 2009-11-19 18:53:12

JANAA
Člen/ka

Re: Daň z příjmu-Student

Z dohody o provedení práce se odvádí jen daň, do výše hrubé mzdy 5 tisíc srážková, nad 5 tisíc zálohová, z dvaceti tisíc bude daň 3 tisíce...   

Offline

 

#29 2009-12-07 19:59:08

Verka
Člen/ka

Re: Daň z příjmu-Student

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda existuje nějaká cesta, jak se vyhnout daním z příjmu, v případě, že jsem stále studentkou Soš s denním studiem. Jako pracovní poměr mám podepsanou smlouvu o autorské dílo za překládání. Vím o možnosti tzv.růžového prohlášení, jež osvobozuje studenty od placení daní, ale tento formulář mám již na jiném místě (ale lze ho snad volně přenést). Je mi více než 18 let. Děkuji Verka

Offline

 

#30 2009-12-07 20:48:22

Zdena
Moderátorka

Re: Daň z příjmu-Student

Při odměně vyšší než 5.000,- Kč se odvádí zálohová daň. ZP, ani SP se neplatí bez ohledu na výši odměny.

Offline

 

#31 2009-12-08 05:10:22

JANAA
Člen/ka

Re: Daň z příjmu-Student

Pokud jste nepodepsal prohlášení, příjem z dohody o provedení práce Vám bude zdaněn zálohovou daní ve výši 15%. Z dohody o provedení práce, z které plynul měsíční příjem 20 tisíc, zaplatíte daň 3 tisíce. Tutu zálohovou daň je třeba vypořádat v ročním daňovém přiznání. Předpokládám, že máte jiné příjmy, kde jste prohlášení podepsal. Jana

Offline

 

#32 2009-12-18 00:04:39

Verka
Člen/ka

Re: Daň z příjmu-Student

Děkuji za odpověd, ale tím, že jsem v tomhle směru opravdu analfabet...jaká je výše zálohové daně? je to klasických 15 procent? Jaké můžou být důsledky, když daně nezaplatím, s tím, že výše daní při patnácti procentech by měla tvořit zhruba trináct tisíc? Je velké riziko pokut a jak jsou pokuty velké? Jenom podotýkám, že ta smlouva je o autorském dílu, takže by tam měly být asi trošku jiné podmínky než při dohodě o provedení práce. Děkuji mnohokrát, věrka

Offline

 

#33 2010-03-04 16:07:01

kesu
Člen/ka

Re: Daň z příjmu-Student

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda jsou nějaké novinky na rok 2010 z hlediska ZP,SP a daně z příjmu oproti roku 2009? Děkuji za odpověď

Offline

 

#34 2010-03-04 17:14:55

JANAA
Člen/ka

Re: Daň z příjmu-Student

Při hlavní činnosti:
minimální platba sociálního pojištění 1.731,-
minimální platba zdravotního pojištění 1.601,-
minimální platba nemocenského pojištění 56,- - dobrovolné.
V daních nic nového, zvedlo se o 77,- daňové zvýhodnění na dítě, na 967,- měsíčně.  Jana

Offline

 

#35 2010-03-04 17:19:41

kesu
Člen/ka

Re: Daň z příjmu-Student

Stále ted platí výpočet sociálního pojištění ze základu daně (tedy pouze z příjmů) ? A hranice od které je nutné palatit SP je stále stejná?

Offline

 

#36 2010-03-05 09:43:18

JENNY6
Člen/ka

Re: Daň z příjmu-Student

Dobrý den. Nejsem si stále jistá, tak bych se ráda zeptala. Jsem studentka VŠ. A od listopadu 2009 jsem OSVČ- vedlejší činnost. Teď vyplnuji daň. přiznání a nevím jak je to s ostatními brigádami. Měla jsem  dohody u dvou zaměstnavatelů. U jednoho jsem podepsala Prohlášení- měla jsem výdělek jen asi 2000,- a to v březnu a červnu(v té době jsem ještě nebyla OSVČ). Druhou v prosinci bez Prohlášení- do 5 tis- to uvádět nebudu, že? Není mi jasná ta první, jestli jí také nemusím uvádět. A jestli si mohu uplatnit celou slevu na poplatníka i na studenta, když jsem podepsala to Prohlášení. Jako OSVČ jsem po odečtení 60%( výdaje procentem) vydělala něco přez 6000. Moc děkuji za odpoveď.

Offline

 

#37 2010-03-07 00:13:50

Zdena
Moderátorka

Re: Daň z příjmu-Student

Brigádu zdaněnou srážkovou daní nebudete uvádět v přiznání. První brigádu byste měla uvést jako příjem ze závislé činnosti a funkčních požitků.
V daňovém přiznání si můžete uplatnit celou slevu na poplatníka (i na studenta, ale tuto slevu nebudete při nízkém zisku potřebovat), podepsané prohlášení na to nemá vliv.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB