Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-02-22 00:23:02

RR
Člen/ka

příjmy

Poslední 2 roky jsem prodal něco na aukru.cz, a šlo o soukromé věci, které jsem prodal na aukru.cz. Věci tedy neměli nic z podnikáním ale jednalo se o věci soukromé.
Nevěděl jsem jestli je zapsat do daňové evidence a tak jsem je zdanil.
K ním nebyli vydané faktury , a mě by zajímalo prokazování na FÚ . Doposud nechtěli ukázat daňovou evidenci, a tak by mě zajímalo vysvětlit proč jsem věci uvedl v DE.

Četl jsem, že do 20 000Kč se tyto věci nedaní , když jsou prodané na aukru . Ale taky nemám povinnost vydat fakturu(když prodávám soukromou věc).


Měl bych ještě druhou otázku , když vedu daňovou evidenci a nejsem plátce DPH , tak nemusím vést pokladnu a nemusím mít počáteční vklad. Když ale mi přijde na účet soukromý částka za prodané zboží , musím v daňové evidenci uvést příjem daňový banka a vypsat všecky příjmy nedaňové , nebo stačí zapsat příjem daňový s VS a prokázat to výpisem z banky .

Offline

 

#2 2010-02-22 11:58:07

Jarmila234
Člen/ka

Re: příjmy

Dokázat,že šlo o věci soukromé nejlépe účtenkou o nákupu těchto soukromých věcí.Že byly zdaněny pro vás jen dobře v případě,že by tyto doklady o nákupu neexistovaly.
Pokud vedete DE a přijde na soukromý účet částka za prodané zboží,stačí uvést příjem daňový a prokázat výpisem

Jen pro pobavení,dnes po otevření internetu jsou dvě zprávy hned za sebou
FÚ jdou po maminkách,které si vydělávají na internetu (Aukro)
Loňský účet cesty čtyř vrcholných politiků stály 74 miliónu
To mě tak trochu pobavilo,hezký den

Offline

 

#3 2010-02-24 15:48:59

RR
Člen/ka

Re: příjmy

Mě šlo o to, že jsem k soukromých aukcí nedal doklad, i když u soukromých prodaných věcí se nedává. Tak když jsem zdanil ty věci, tak podle zákona bych měl vydávat doklad.

Ale měl bych otázku, co když prodám na aukci věc starou ke které nemám už doklad o koupi . Je lepší zdanit nebo ne.

Offline

 

#4 2010-02-24 21:36:24

Jarmila234
Člen/ka

Re: příjmy

No to já bych taky nenašla,ale důkazní břemeno je na vás,vy musíte dokazovat.Asi je to na odvaze a na úředníkovi z FÚ.
Určitě by se jim líbilo,kdyby nákup byl např. před 2 lety a pak se prodávalo.Ale nemám s tím  zkušenost,je to jen úvaha selského rozumu.Jinak poradit neumím.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB