Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-02-15 10:56:56

ajusa
Člen/ka

podání daňového přiznání

dobrý den, prosím o radu zda musím podat daňové přiznání, půl roku jsem měla rodičkovský příspevek, půl roku mateřskou. při rodičáku jsem měla uzavřenou dohodu o provedení práce dań 0 kč (podepsané prohlášení poplatníka daně z příjmem menší než sleva na dani poplatníka) a pak jsem měla 3 měsíce po skončení dohody funkční požitek - příjem za volby - podepsané taktéž prohlášení poplatníka daně s daní 0 kč (sleva na dani větší než přjem) pak jsem měla ostatní přjem 3000 kč musím podávat daňové přiznání posuzuje se příjem ze závislé činnosti a funkční požitek stejnou měrou a stejnými pravidli pro podání přiznání? díky

Offline

 

#2 2010-02-17 21:57:29

Zdena
Moderátorka

Re: podání daňového přiznání

Pokud jste měla pouze příjmy ze závislé činnosti a funkčních požitků (posuzuje se stejně), nebyl souběh dvou příjmů zdaněných zálohovou daní v jednom měsíci (zaměstnavatelé následovali po sobě) a neměla jste jiné příjmy vyšší, než 6.000,- Kč, tak nemáte povinnost podat daňové přiznání_viz § 38g, odst. 2, zákona o daních z příjmů.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB