Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Jak založit živnost na základě autorského zákona?

#1 2010-01-13 16:57:24

milec
Člen/ka

Jak založit živnost na základě autorského zákona?

Dobry den,
zivim se jako redaktor, tedy psanim clanku. Honorar je mi vsak vyplacen na zaklade Dohody o provedeni prace. Zdravotni pojisteni si hradim sam, socialni jsem zatim neresil (bylo mi to pred cca rokem a ctvrt doporuceno na ČSSZ). Jenze narazim na to, ze se mi odpracovana doba jaksi nepocita do duchodu. Rad bych svuj pracovni vztah nejak upravil, ale na tuto cinnost se nevztahuje zadna zivnost, nybrz tzv. autorsky zakon. Nikde mi vsak nerekli jakym zpusobem se mam kde zaregistrovat, pokud nekde, kolik odvadet na zdravotnim a socialnim. Veskere tyto smlouvy, pracovni vztahy a dane jsou pro me dzungle, proto budu moc rad, kdyz se najde nejaka dobra duse, ktera mi to vysvetli. Predem dekuji

Offline

 

#2 2010-02-09 00:37:49

beruna
Člen/ka

Re: Jak založit živnost na základě autorského zákona?

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Jak založit živnost na základě autorského zákona?

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB