Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-12-22 11:03:23

helena2009
Člen/ka

založení a zrušení živnosti

Dobrý den,
chci si pořídit živnostenský list, ale předtím bych se chtěla zeptat, jak by to bylo případně se zrušením-zastavením živnosti- šla bych na úřad a zrušila-pozastavila činnost- a od toho dne by byla živnost pozastavena- nebo od kdy?
je to hlavně kvůli zdravotnímu, kdyby se mi nedařilo, abych to mohla zrušit-pozastavit činnost, a abych nemusela dále platit zdrav. a soc.
díky

Offline

 

#2 2009-12-24 00:50:01

Pavell
Člen/ka

Re: založení a zrušení živnosti

Přerušení nebo zrušení živnosti není z pohledu živnostenského zákona problém.

Problém to může být z hlediska daní, protože byste dodanila nezaplacené pohledávky (§23/8 ZDP).

Hezký den!

Offline

 

#3 2009-12-28 16:26:03

Zdena
Moderátorka

Re: založení a zrušení živnosti

Dovolím si doplnit ještě hledisko zdravotního a sociálního pojištění: přerušení činnosti můžete své zdravotní pojišťovně a OSSZ oznámit kdykoliv, ani nemusíte mít přerušenou činnost na živnostenském úřadě. Další den se můžete registrovat na úřadě práce. Počítejte ale s tím, že zaplatíte minimální pojistné ještě za měsíc, na jehož počátku jste byla OSVČ.  Příklad: přerušíte podnikání 4. února 2010 a od 5. února budete registrována jako uchazečka o zaměstnání. Za měsíc únor ještě zaplatíte 1.731,- Kč na SP a 1.601,- Kč na ZP, z tohoto důvodu je vhodnější přerušit podnikání na konci měsíce.

Offline

 

#4 2010-01-22 11:48:28

Magda235
Člen/ka

Re: založení a zrušení živnosti

Dobrý den,
k tomuto mám také dotaz můj syn začal podnikat nechal si udělat ten výpis na živnostenském úřadě, ale ještě to nebyl ohlásit na úřadu práce, ani socialce ani zdravotce jelikož si to rozmyslel, chci se zeptat jaký je možný postup pro zrušení živnosti když nic takového nikde neohlásil má čistě jen ten výpis a je stále veden na úřadu práce?
děkuji za odpověď Honálková

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB