Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH při prodeji VZV

#1 2010-01-13 00:32:50

ajka
Člen/ka

DPH při prodeji VZV

Dobrý den,
v roce 2001 jsem koupil starý vysokozdvižný vozík. V té době jsem nebyl plátcem DPH, takže jsem žádný odpočet neuplatňoval. Od roku 2004 již plátcem DPH jsem. V roce 2009 se na tomto vysokozdvižném vozíku měnily některé náhradní díly. Z těchto výdajů jsem si DPH uplatnil. Nyní chci tento vysokozdvižný vozík prodat a prosím o radu, zda při jeho prodeji musím DPH odvádět?

Offline

 

#2 2010-01-13 00:43:06

Zdena
Moderátorka

Re: DPH při prodeji VZV

Ano, při prodeji VZV budete odvádět DPH bez ohledu na to, zda jste si při pořízení uplatnil odpočet.

Offline

 

#3 2010-01-13 00:57:56

ajka
Člen/ka

Re: DPH při prodeji VZV

Děkuji za odpověď. Trošku jsem si to myslel. Ale když se prodává automobil od neplátce, tak tam je to jinak?

Offline

 

#4 2010-01-13 01:48:30

Zdena
Moderátorka

Re: DPH při prodeji VZV

Kdybyste prodával osobní automobil, při jehož pořízení jste neměl nárok na odpočet (nikoliv proto, že byste ho kupoval od neplátce, ale proto, že vám do 31.3.2009 zákon o DPH nedovoloval uplatnit nárok na odpočet), pak byste uskutečnil osvobozené plnění, prodával byste tedy bez DPH. Pokud byste prodával vozidlo kategorie N (nákladní), tak budete postupovat stejně, jako u VZV.

Prodej hmotného (movitého) majetku je z pohledu zákona o DPH považován za dodání zboží, je tedy zdanitelným plněním a proto odvádíte DPH. Výjimku tvoří výše uvedený prodej osobního automobilu, který lze osvobodit od daně.

Jestliže jste majetek koupil od neplátce a neprovedl jste na majetku technické zhodnocení, tak byste tak byste jej mohl vyřadit do osobního užívání a bylo by to bez povinnosti odvodu DPH. Pokud se třeba za rok rozhodnete majetek (už osobní) prodat, tak budete zdaňovat pouze daní z příjmů.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH při prodeji VZV

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB