Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2010-01-04 12:58:36

accapulco
Člen/ka

zapůjčené auto a daň

Dobrý den, pročetl jsem si starší příspěvky a chci se ujistit, že jsem vše pochopil správně. Od 1.1. 2010 jsem začal jako OSVČ. Od otce si chci bezplatně vypujčit auto. Uzavřu s ním tedy Smlouvu o zapůjčení, otec bude platit silniční daň a já si budu nákladovat pohonné hmoty. Musím tedy schovávat účtenky za poh.hm, nebo mám vest knihu jízd?: datum, počet km, cíl jízdy a pohonné hmoty nákladovat za průměrnou cenu?? Děkuji Vám mnohokrát za Vaše upřesnění.

Offline

 

#2 2010-01-12 02:51:24

Zdena
Moderátorka

Re: zapůjčené auto a daň

U bezplatně vypůjčeného vozidla si uplatňujete NÁHRADY za spotřebované pohonné hmoty. Povedete si evidenci pracovních cest a náhradu vypočítáte podle počtu ujetých km, průměrné spotřeby vozidla (aritmetický průměr spotřeb uvedených v TP)a ceny PHM. Pokud při výpočtu použijete vyhlášené ceny PHM, tak nemusíte schovávat účtenky. Pouze kdybyste chtěl použít cenu vyšší, než vyhlášenou, tak musíte správnost použité ceny prokázat účtenkou.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB