Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-12-31 21:40:28

catherin
Člen/ka

Mandátní smlouva

Přeji hezkého Silvestra a úspěšný nastávající rok 2010.
Měla bych na Vás dotaz ohledně mandátní smlouvy.
Uzavřela jsem mandátní smlouvu pro společnost, která musí mít pro své podnikání odpovědnou osobu, kterou jsem nyní já.
Jak se daní příjmy z této smlouvy plynoucí? Pokud se daní stejně jako příjmy FO, jak odečítat výdaje uplatňované procentem?

Děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2010-01-02 10:50:52

Zdena
Moderátorka

Re: Mandátní smlouva

Půjde o ostatní příjmy podle § 10 ZDP, je možné uplatnit pouze prokázané výdaje. Předpokládám, že nejste společnicí, nebo jednatelkou uvedené společnosti.

Offline

 

#3 2010-01-02 19:35:21

catherin
Člen/ka

Re: Mandátní smlouva

Děkuji za odpověď. Nejsem ani společnicí ani jednatelkou této společnosti.
Znamená to tedy, že bych si svůj příjem zařadila do § 10 1a) příležitostný příjem? Pokud tento příjem činí 12000,- ročně, pak by byl osvobozen od daně podle § 10 3a)? Není to můj jediný příjem, jsem zaměstnaná, vedlejší činností OSVČ (příjem nad 20000,-/rok) na RD.

Co se týče příjmu z mateřského a rodičovského příspěvku, uvádí se tento příjem do daňového přiznání? Nenašla jsem na něj nikde kolonku.

Offline

 

#4 2010-01-03 00:10:31

Pavell
Člen/ka

Re: Mandátní smlouva

Pokud je odměna odpovědného zástupce posuzována v § 10, tak určitě ne v § 10/1/a. Nejedná se přece o příležitostnou činnost, ale trvale po celý rok odpovídáte za to, že společnost postupuje z hlediska určité živnosti správně. Takže tam nevidím osvobození dle § 10/3/a.

Mateřská a rodičovský příspěvek je od daně osvobozen, do DP se neuvádí.

Hezký den!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB