Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-12-22 09:34:07

Nina
Člen/ka

přijatá tuzemská fa v EUR

Dobrý den, mám před sebou přijatou fa od tuzemského subjektu. Faktura je vystavena v EURECH, je tam jejich kurz a v korunách je uveden základ daně a dph. Jak tuto fa zaúčtovat? Pokud si uvedu do směrnice, že přijaté tuzemské faktury v cizí měně budu přepočítávat kurzem uvedeným na faktuře...je to správně,není to nic proti ničemu ?
děkuji moc !

Offline

 

#2 2009-12-22 10:41:06

Zdena
Moderátorka

Re: přijatá tuzemská fa v EUR

Ano, takto to lze řešit.

Offline

 

#3 2009-12-22 11:23:18

Nina
Člen/ka

Re: přijatá tuzemská fa v EUR

Moc Vám děkuji za odpověď. Vždy se snažím o co nejjednodušší řešení. Četla jsem i příspěvky, že firmy účtují svým kurzem (třeba pevným měsíčním), DPH si ale mohou uplatnit dle dodavatelské faktury ....a ten rozdíl přiúčtují do nákladů - (dle auditorů). Jenže to by bylo prakticky komplikované, že se mi dost ulevilo, že můj postup, který praktikuje také spousta firem není chybou. Ještě jednou díky.

Offline

 

#4 2009-12-28 00:20:14

Zdena
Moderátorka

Re: přijatá tuzemská fa v EUR

Pokud mají ve vnitřní směrnici uvedeno, že budou účtovat svým kurzem, tak jim nezbývá nic jiného, než rozdíl přiúčtovat do N nebo V, neboť musí mít na vstupu stejnou částku DPH, jakou odvedl dodavatel na výstupu.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB