Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-12-21 19:32:07

Marian
Člen/ka

obnovení činnosti

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat:
Jsem zaměstnán, od 8.11.2009 jsem obnovil podnikání jako vedlejší činnost.Vykonal jsem práci, vystavil fakturu, částka mi bude zaplacena až v roce 2010. Mám v úmyslu používat paušální daň z příjmu ( neeviduji náklady). Jestli tomu dobře rozumím, nemám z podnikání v r. 2009 žádné příjmy. Musím vyplňovat a odevzdávat na FÚ daňové přiznání osobně, nebo stačí od zaměstnavatele? Musím vyplňovat nějaké doklady zdravotní pojišťovně a pro SZ?
Děkuji mnohokrát za odpověď

Offline

 

#2 2009-12-27 17:08:28

Zdena
Moderátorka

Re: obnovení činnosti

Pokud nebudete mít z podnikání žádný příjem (případně příjem do 6.000,- Kč), tak nemusíte podávat daňové přiznání a můžete zaměstnavatele požádat o roční zúčtování daně. Přehledy o příjmech a výdajích odevzdejte s nulami.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB