Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-12-18 11:43:12

Martas
Člen/ka

paušál či skutečné výdaje?

Dobrý den,
chci se jen pro jistotu zeptat, když mám z hlavního prac.poměr. čistý roční výdělek 156 000Kč a z vedlejšího 240 000Kč a moje výdaje jsou jen 20 000Kč ( u vedlejšáku pracuji za provizi jako zprostředkovatel) tudíž základ daně pro výpočet daně z příjmu je 376 000Kč.
Otázka: Je pro mě lepší uplatnit výdaje paušálné (60%) či skutečné? Když mám minimální výdaje.

Děkuji za odpovědi

Martin

Offline

 

#2 2009-12-18 15:54:59

JANAA
Člen/ka

Re: paušál či skutečné výdaje?

Výhodnější bude uplatnit výdaje z podnikání, z částky 240000 procentem. J.

Offline

 

#3 2009-12-22 10:47:13

Martas
Člen/ka

Re: paušál či skutečné výdaje?

JANAA napsal(a):

Výhodnější bude uplatnit výdaje z podnikání, z částky 240000 procentem. J.

aha, já jsem myslel, že daň z příjmu se vykazuje včetně příjmů z hlavního pracovního poměru a vedlejšího ze živnosti. To jde přiznat i zvlášt? Neměla byste nějaký odkaz kde je více informací o tomto?
Děkuji mnohokrát

Offline

 

#4 2009-12-22 14:29:46

JANAA
Člen/ka

Re: paušál či skutečné výdaje?

Ano, daň se vykazuje včetně všech příjmů, ať ze zaměstnání či z podnikání. Ale z podnikání máte možnost uplatnit výdaje - skutečné či procentem, ze zaměstnání přece ne. J.

Offline

 

#5 2009-12-23 23:33:25

Pavell
Člen/ka

Re: paušál či skutečné výdaje?

Martas napsal(a):

aha, já jsem myslel, že daň z příjmu se vykazuje včetně příjmů z hlavního pracovního poměru a vedlejšího ze živnosti. To jde přiznat i zvlášt? Neměla byste nějaký odkaz kde je více informací o tomto?
Děkuji mnohokrát

Nejlepší bude vyplnit si daňové přiznání. :-))

Hezký den!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB