Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-11-09 16:28:20

SB
Člen/ka

V.O.S. a auto v osobním vlastnictví

Dobrý den,
jsem společník a jednatel V.O.S. a používám několik měsíců v roce auto v osobním vlasnictví pro potřeby společnosti. Silniční daň za tyto měsíce za mne hradí společnost, cestovné mi proplácí podle paušálu za kilometry a průměrné spotřeby pohon.hmot.,jako podklad vedu knihu jízd.
Mohu letos použít paušál 4000,- za každý měsíc, ve kterém používám auto? Na kterém účtu se bude účtovat? A jak si mám pak proplácet provoz? Mám použít stejný výpočet a účtovat jej jako nedaňový výdaj?
A ještě otázka inspirovaná četbou vašich stránek -  V.O.S. je plátcem DPH, existuje nějaká možnost odpočtu DPH na základě dokladu o odběru pohon.hmot na služební cestě?
Děkuji.

Editoval SB (2009-11-10 17:18:49)

Offline

 

#2 2009-11-14 18:11:23

Zdena
Moderátorka

Re: V.O.S. a auto v osobním vlastnictví

Dle mého názoru nelze v tomto případě (proplácení cestovních náhrad) využít ani paušálního výdaje na dopravu, ani není možné uplatnit nárok na odpočet daně z PHM. Upozorňuji, že tyto stránky jsou určeny především pro drobné podnikatele (fyzické soby), problematikou právnických osob se nezabývají.

Offline

 

#3 2009-12-04 11:19:32

SB
Člen/ka

Re: V.O.S. a auto v osobním vlastnictví

Přesto děkuji za odpověď. Naše v.o.s. má 2 členy a žádné zaměstnance, považujeme se tudíž spíš za drobné podnikatele.. problém je v tom, že pro v.o.s. nejsou zákony zvlášť upravované a cestovné tudíž zřejmě musíme řešit stejně jako fyzické osoby.

Offline

 

#4 2009-12-12 22:04:10

Zdena
Moderátorka

Re: V.O.S. a auto v osobním vlastnictví

Máte pravdu, jestli nejste zaměstnanci vosky, tak náklady na pracovní cesty řešíte podle § 24/2/k) ZDP. Nechci dál kecat hlouposti, raději si zadejte dotaz na diskuzním fóru zde:
http://business.center.cz/business/diskuze/
Pokud vám odpoví EvaM, tak se můžete spolehnout, Evička dělá účetnictví VOS:-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB