Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » pozastavení živnosti a návrat z RD na HPP

#1 2009-11-26 16:33:35

ivanak
Člen/ka

pozastavení živnosti a návrat z RD na HPP

Dobrý den ,
chtěla jsem se zeptat co je pro mne lepší.
Předloni jsem si zřídila ŽL na masérskou činnost při rodičovské dovolené. Po novém roce se budu vracet do svého původního zaměstnání na HPP. Mám živnost jen pozastavit nebo úplně zrušit. Nejsem si místem v zaměstnání 100% jistá a mám obavu abych neskončila na pracovním úřadě. Byl by v tom případě nějaký problém s jen pozastavenou činností na ŽL?

Děkuji za informaci

Offline

 

#2 2009-11-26 17:23:52

Zdena
Moderátorka

Re: pozastavení živnosti a návrat z RD na HPP

Kdybyste se hlásila do evidence na úřadu práce, tak postačí, že budete mít podnikání přerušené, nemusíte živnost úplně rušit. Při přihlašování na ÚP ani nemusíte mít oficiálně přerušené podnikání na živnostenském úřadě, to můžete oznámit i později. Hlavně musíte včas (ještě před tím, než půjdete na ÚP) oznámit přerušení činnosti své OSSZ.

Pokud byste chtěla přerušit podnikání, tak to budete mít nejjednodušší, když vyplníte Změnový list (můžete osobně na živnostenském úřadě, nebo prostřednictvím CzechPointu, nebo stáhnout formulář a poslat na ŽÚ poštou), ve kterém oznámíte přerušení činnosti všem dotčeným institucím najednou.

Offline

 

#3 2009-11-27 10:14:38

ivanak
Člen/ka

Re: pozastavení živnosti a návrat z RD na HPP

Děkuji za odpověď, ale přeci jen ještě malá otázka.
Přeruším živnost, nahlásím to na OSSZ a zdravotní pojišťovně a co finanční úřad?

Offline

 

#4 2009-11-27 22:45:15

Zdena
Moderátorka

Re: pozastavení živnosti a návrat z RD na HPP

Při přerušení prostřednictvím živnostenského úřadu: ŽÚ za vás oznámí přerušení na OSSZ, ZP i na FÚ, pokud mu k tomu dáte pokyn v kolonce č. 15 Změnového listu.

Pokud budete přerušovat činnost na dobu kratší 6 měsíců a nebudete proto hlásit přerušení na živnostenském úřadě, tak bude třeba podat oznámení o přerušení činnosti pro každý úřad zvlášť. OSSZ a ZP mají své tiskopisy, najdete na stránkách ČSSZ a příslušné ZP. Na FÚ by se také mělo oznámit - viz § 33/7 zákona o správě daní a poplatků (kopíruji):
(7) Dojde-li ke změnám skutečností uvedených v odstavcích 1 a 6, zejména zanikne-li jeho daňová povinnost u některé z daní, je povinen tyto změny oznámit správci daně do patnácti dnů ode dne, kdy nastaly.

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » pozastavení živnosti a návrat z RD na HPP

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB