Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-11-13 15:14:04

Nina
Člen/ka

zajištěná strava na služební cestě

Dobrý den,
prosím mám snad jednoduchou otázku, ale setkala jsem se se dvěmi různými názory, tak bych potřebovala ještě nějaké rozhodující vyjádření. Jsme s.r.o. a občas vyšleme zaměstnance na služební cestu. Nyní mi jde o tuzemskou. Někdy zajistíme hotel s plnou penzí dopředu a někdy jede zaměstatnanec s tím, že se má ubytovat v cenové relaci (kterou si zhruba určíme) a dovolíme mu aby si sjednal ubytování včetně plné penze. Tz. poskytneme mu bezplatné stravování na služební cestě. Pokud se s ním před SC nedohodneme, tak mu stravné krátit nebudeme (a většinou ani nechceme) Jedná se mi o to, jak zaúčtovat doklad z hotelu, kde je ubytování včetně stravy. měl by tento doklad být rozepsán zvlášť na cenu za nocleh a zvlášť za jídlo? Několik lidí mi již říkalo, že toto jídlo, které zaměstnancovi zaplatíme můžeme dát do nákladů, stejně tak, jako poskytnuté stravné v limitech dané ZP. Mě se to ale nějak nezdá a jídlo bych spíše zaúčtovala do nedaňových nákladů.Diety samozřejmě do nákladů daňových. Hodnota jídla by neměla vstupovat do zdanitelného příjmu zaměstnance.(je to tak?)  Moc děkuji za odpověď

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB