Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-08-15 20:01:45

Keert
Člen/ka

Obchodní podmínky

Dobrý den,

chystám se na spuštění webové stránky, která bude formou aukcí zprostředkovávat prodej (funkčně podobné známému aukru). Tento web ale nebude výdělečným projektem. Veškeré služby, které bude poskytovat budou zdarma. Chtěl bych se zeptat, jestli i v tomto případě, kdy se nejedná o podnikání, můžu vydat obchodní podmínky s odkazem na zákon  § 273  č. 513/1991 Sb. obchodního zákoníku. Přece jen se jedná o jakousi smlouvu o zprostředkování prodeje, i když veškeré služby budou zdarma. ŽL zatím nemám.

Díky a hezký den.

L.S

Editoval Keert (2009-08-15 20:03:44)

Offline

 

#2 2009-08-20 17:40:06

Zdena
Moderátorka

Re: Obchodní podmínky

Pokud nepůjde o obchodní vztah, pak by podle mého názoru neměly být stanoveny obchodní podmínky dle ObchZ.

Offline

 

#3 2009-11-02 20:19:41

Ivanna
Člen/ka

Re: Obchodní podmínky

Informace pro obchodní rejstřík
Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit, jakým způsobem mohu "svázat" do jednoho souboru výstupy z účetnictví - účetní výkazy (rozvaha, výsledovka, příloha) z účetního programu, které s.r.o. zasílá povinně do Sbírky listin v OR. Chtěla bych zaslat více stránek najednou - nejlépe všechny výkazy v jednom souboru - samozřejmě nesmí překročit velikost 1,5 MB. Zatím to dělám tak, že všechny výkazy naskenuji a vkládám do Wordu a ten exportuji do PDF, ale není to nic moc. Ve Sbírce listin vidím, že něco na to svázání existuje - určitě to umí nějaké moderní scanery nebo možná existují jenom programy, které toto umožňují. Poradíte mi někdo, prosím, konkrétní program nebo typ scaneru? Děkuji. Ivana

Offline

 

#4 2009-11-07 22:44:35

Zdena
Moderátorka

Re: Obchodní podmínky

Offline

 

#5 2009-11-09 20:08:40

Ivanna
Člen/ka

Re: Obchodní podmínky

Paní Zdeno, moc Vám děkuji - to mi po dlouhém hledání pomohlo. Ivanna

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB