Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-12-30 11:26:28

valsidal
Člen/ka

Přijatá zálohová faktura a DPH

Dobrý den,
vedu daňovou evidenci (výdaje uplatňuji paušálem, ale eviduji si je) a jsem plátcem DPH. Po Novém roce budu u Wedosu (hostingová firma) platit větší množství domén a hostingů a proto uvažuji o jejich zálohovém účtu. Bohužel nevím, jak vše správě zaevidovat? Ten zálohový účet funguje tak, že mi vystaví zálohovou fakturu, já zaplatím, oni mi hned zašlou daňový doklad a pak na konci každého měsíce zasílají faktury na částku 0 Kč za služby, které jsem využil.
Když si řekněme v lednu požádám o zálohovou fakturu na 10.000 Kč bez DPH a zašlu jim tedy 12.100 Kč, mohu si hned 10.000 Kč dát do daňových výdajů a 2.100 Kč do nedaňových? (jsem si vědom toho, že jde jen o informace pro mě). A DPH si zaeviduji až podle jednotlivých faktur, které mi zašlou na konci měsíce (zasílají pravidelně po měsíci) nebo si mohu odečíst hned celé DPH?
Děkuji moc.

Offline

 

#2 2013-12-31 00:00:21

Zdena
Moderátorka

Re: Přijatá zálohová faktura a DPH

Při odeslání částky 12.100,- Kč si můžete dát 10.000,- Kč do daňových a 2.100,- Kč do nedaňových výdajů.

DPH si budete moci odečíst celé na základě daňového dokladu, který hostingová firma vystaví po přijetí Vaší zálohy. Pokud zaplatíte v lednu a daňový doklad k zaplacené záloze přijde až v únoru, tak uplatníte nárok na odpočet v únoru (až v období, kdy máte v držení daňový doklad).

Offline

 

#3 2013-12-31 15:14:06

valsidal
Člen/ka

Re: Přijatá zálohová faktura a DPH

Velice děkuji za radu.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB