Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Zaměstnání
  •  » Zaměstnání + dohoda o provedení práce - zjištění průměru pro náhrady

#1 2013-12-28 12:17:01

kmacek
Člen/ka

Zaměstnání + dohoda o provedení práce - zjištění průměru pro náhrady

Dobrý den, máme zaměstnance na hlavní pracovní poměr a k tomu má občas nějaký zaměstnanec navíc buď jednorázovou nebo dlouhodobou dohodu o provedení práce na jinou činnost než je v pracovní smlouvě (aby se nemuselo odvádět zdravotní a sociální pojištění). Potřebuji zjistit průměr pro náhrady. Doposud se to dělalo tak, že se do průměru pro náhrady sečetl hrubý příjem z hl. poměru včetně prémií, odměn,...(kromě dovolené, svátků, lékaře atd.) a dohoda o provedení práce a vydělilo se to počtem odpracovaných hodin v hl. poměru, což se mi příliš nezdá, protože to zvyšuje průměr pro náhrady. Myslím, že by se k hodinám v hl.poměru měly přičíst hodiny z DPP, ty ale nejsou evidovány..  Jak to má být prosím správně? Pokud se to dělá špatně, může mít firma nějaké problémy u nějaké instituce?
Ještě bych se ráda zeptala, když máme člověka na jednorázovou dohodu o provedení práce - např. na jeden měsíc a ten člověk nepodepsal prohlášení k dani, zda ho musím zavádět do mzdové evidence nebo stačí ručně spočítat 15% srážkovou daň, tu odvést na finanční úřad a výplatu proplatit z pokladny nebo z BÚ a dále už nemusím žádné papírování řešit?
Moc moc děkuji za odpověď

Offline

 

#2 2013-12-28 12:26:26

JANAA
Člen/ka

Re: Zaměstnání + dohoda o provedení práce - zjištění průměru pro náhrady

Dobrý den, můj názor je, že průměr pro náhrady by se měl počítat zvlášť z HPP, a zvlášť z DPP. Ale jistá si nejsem.

I jednorázová DPP by měla figurovat v personální a mzdové evidenci a být archivována jako klasický zaměstnanecký poměr.

Offline

 

#3 2013-12-28 12:30:33

kmacek
Člen/ka

Re: Zaměstnání + dohoda o provedení práce - zjištění průměru pro náhrady

JANAA napsal(a):

Dobrý den, můj názor je, že průměr pro náhrady by se měl počítat zvlášť z HPP, a zvlášť z DPP. Ale jistá si nejsem.

I jednorázová DPP by měla figurovat v personální a mzdové evidenci a být archivována jako klasický zaměstnanecký poměr.

Ale já jsem si myslela, že pouze při dohodě o provedení práce není nárok na proplacení dovolené, svátků a ostatních náhrad, kdybych to počítala zvlášť, kde bych průměr pro náhrady u DPP uplatnila?

Offline

 

#4 2013-12-28 12:35:34

Marie66
Člen/ka

Re: Zaměstnání + dohoda o provedení práce - zjištění průměru pro náhrady

Podle mého názoru má zaměstnanec nárok na náhrady POUZE z HPP. Z dohod se přece nepočítají žádné svátky, dovolené, nemoc....
Při kontrole na OSSZ chtěli vidět KAŽDOU Dohodu o provedení práce, jako písemnou smlouvu i Mzdový list. I když se jednalo o jeden měsíc.

Offline

 
  • Index
  •  » Zaměstnání
  •  » Zaměstnání + dohoda o provedení práce - zjištění průměru pro náhrady

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB