Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH u služby přijaté ze zahraničí

#1 2013-03-05 12:41:33

Eva Smetanová
Člen/ka

DPH u služby přijaté ze zahraničí

Dobrý den, musím říci, že jsem z toho čím dál zmatenější. Mám v ruce fakturu na přijatou službu, kde je jako "výstavce faktury" uvedena firma v Lucembursku a uveden platný údaj registrace k DPH. Ovšem jako "obchodní partner" je uvedena firma z USA bez registrace. Příjemce jsem já jako plátce DPH v ČR. Fakturu jsem převzala už v prosinci a protože je na ní uvedeno DPH nula, přijala jsem ji do firmy jako "nezahrnovat do DPH", teď ale tuším, že je to špatně. Měla být částka na faktuře v řádku 12 a následně 43 a mám teď dělat dodatečné hlášení DPH a ještě nějaký jiný doklad pro fin. úřad? Finančně je to nula od nuly, ale statistika ....Moc děkuji za odpověď. Eva

Offline

 

#2 2013-03-05 19:52:49

Zdena
Moderátorka

Re: DPH u služby přijaté ze zahraničí

Pokud službu poskytla americká firma (zřejmě zmocnili lucemburskou firmu jen k vystavení DD, obdoba našeho § 28/5 ZDPH) a jedná se o službu s místem plnění v tuzemsku, tak plnění mělo být uvedeno v ř. 12 a 43, jak píšete. Asi bych na sebe zbytečně neupozorňovala dodatečným přiznáním a uvedla bych do nejbližšího přiznání (únor 2013, 1. Q 2013) s využitím § 104 ZDPH.

Offline

 

#3 2013-03-06 10:06:52

Eva Smetanová
Člen/ka

Re: DPH u služby přijaté ze zahraničí

Paní Zdeno, moc děkuji za odpověď. Dám to do I. kvartálu 2013, také jsem si to tak myslela. Zdravím Vás. Eva

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » DPH u služby přijaté ze zahraničí

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB