Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-07-14 16:09:14

alexf
Člen/ka

Dotaz: Dohoda o provodení práce-daně??

Jsem student a pracuju na dohodu o provedení práce.Mám podepsané Prohlášení poplatníka. Běžně si účtuju (výuka jazyka) kolem 7000,-kč za měsíc, stejnou částku potom dostanu (nebo možná o ty dvě stovky méně). Tenhle měsíc to bylo 8020,-kč, dostala jsem ale 6090,-kč. Takže daň? 8000,- je nějaký limit? Neexistuje nějaký "trik", jak se zbavit té dvacetikoruny? :) Díky AF

Offline

 

#2 2009-07-14 18:17:02

JANAA
Člen/ka

Re: Dotaz: Dohoda o provodení práce-daně??

Pokud pracujete opravdu na dohodu o provedení práce, máte podepsané prohlášení, tak ze mzdy 8020 vyjde daň Kč 1215,- ale po odečtení slevy díky podepsanému prohlášení ve výši Kč 2070,- žádnou daň neplatíte.  Daň by jste platila až z výdělku vyššího jak 13.800,- a to netuším zda splňujete věk pro uplatnění studentské slevy. To by se hranice ještě krapet zvýšila.  Prostě a jednoduše oslovte osobu, která mzdy zpracovává, ať Vám to vysvětlí. J.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB