Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-04-29 09:31:52

JanaD
Člen/ka

Nadměrný odpočet

Zdravím. Chtěla bych se zeptat. Když mi vznikne nadměrný odpočet a já vím, že příští Q budu  zase doplacet můžu v tom 1Q si přesunout DPH na další čtvrtletí? Děkuji

Offline

 

#2 2009-04-29 14:53:40

JANAA
Člen/ka

Re: Nadměrný odpočet

Finanční úřad vrací nadměrné odpočty DPH do třiceti dnů, a to automaticky. Takže pokud penízky  chcete nechat ležet na finančním úřadu, je třeba napsat dopis, že nežádáte o vratku NO, ale chctete, aby byla použita na úhradu DPH v příštím období. Jana

Offline

 

#3 2009-04-30 00:21:42

Zdena
Moderátorka

Re: Nadměrný odpočet

Nebo také vůbec nemusíte v přiznání vykazovat NO. Postupuji tak, že si napřed naklapu všechny daňové doklady za příslušné čtvrtletí a pokud vyjde zbytečně vysoký NO, tak přepíši DUZP u FAP na první den následujícího kvartálu.

Offline

 

#4 2009-06-28 16:34:22

Jana R.
Člen/ka

Re: Nadměrný odpočet

Mě by jen tak zajímalo,co se stane,když budu mít tak velké odpočty na daních,že mi vyjde nula nebo malá částka.Děkuji

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB