Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » účtování DPH - likvidace komunálního odpadu

#1 2009-05-26 11:38:48

Irena Majtanová
Člen/ka

účtování DPH - likvidace komunálního odpadu

Dobrý den,
naše firma se zabývá sběrem, přepravou a likvidací komunálního odpadu. Komunální odpad se u nás nelikviduje, ale jen překládá a vozí na další skládku. Ráda bych věděla jakou sazbu DPH mám účtovat Městu Postoloprty a okolním obecním úřadům, pro které odvážíme odpad a jakou sazbu ostatním firmám. Od 1.4.2009 vyšla vyhláška o snížené sazbě DPH i pro likvidaci komunálního odpadu. Nevím, zda tato sazba platí obecně pro všechny nebo jen pro odpad Města Postoloprty. Každý si tuto vyhlášku vysvětluje trochu jinak. Také bych ráda věděla, jakou sazbu mám použít, pokud si obecní úřad přiveze odpad do naší firmy sám. Já jim účtuji pouze vážní lístky.Děkuji za Vaši odpověď. Majtanová Irena

Offline

 

#2 2009-05-27 21:59:06

Zdena
Moderátorka

Re: účtování DPH - likvidace komunálního odpadu

Snížená sazba platí od 1. 4. 2009 pro sběr, svoz, uložení na skládce a následnou likvidaci komunálního odpadu. Předpokládám, že město Postoloprty i okolní obce produkují komunální odpady (odpady nevznikly při nevýrobní činnosti právnických osob, nebo fyzických osob oprávněných k podnikání) takže bych jim účtovala vše ve snížené sazbě.
Podrobněji na stránkách MF ČR:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-3EA … tml?year=0

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » účtování DPH - likvidace komunálního odpadu

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB