Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-03-03 11:58:23

Lanka
Člen/ka

výdaje procentem

Mám od dubna živ.list na zámečníka od června jsem zahájil činnost jako OSVČ a byla to pr mě hlavní činnost od listopadu jsem zaměstnán a moje činnost se stala vedlejší činností.Chtěl jsem se zeptat jestli můžu uplatnit výdaje procentem z příjmů 60% příjmy mám 70 000 kč a výdaje 20000Kč a jak to uvedu v přehledech pro socku to budu muset příjmy rozdělit na hlavní a vedlejší.ještě jsem se chtěl zeptat jestli jsem mohl vystavovat faktury před zahájením činnosti.


                                 
                                                            Děkuji
                                                                      martin

Offline

 

#2 2009-03-03 22:35:09

Zdena
Moderátorka

Re: výdaje procentem

Zámečnictví je řemeslná živnost, takže můžete k příjmům uplatnit výdaje ve výši 42.000,- Kč (60%). Na otázku k vyplnění přehledů už jsem vám odpověděla výše.
Před získáním živnostenského oprávnění jste neměl vystavovat faktury.

Offline

 

#3 2009-03-18 01:39:30

JanaTr
Člen/ka

Re: výdaje procentem

Dobrý večer Zdeni,

mám dotaz - dělám přiznání paní, která v r. 2007 vedla daňovou evidenci. V r. 2008 podnikala také, ale výhodnejší by bylo uplatnit výdaje procentem. Moje otazka - je možné každý rok uplatňovat výdaje jinak (napr. r. 2007 reálné výdaje, r. 20O8 paušal a napr. r. 2009 zase reál...). Diky, Jana

Offline

 

#4 2009-03-19 23:33:56

Zdena
Moderátorka

Re: výdaje procentem

Ano, každý rok může uplatnit výdaje jinak.
Na konci roku by ale neměla mít žádné důvody k úpravám základu daně při změně způsobu uplatňování výdajů (pohledávky, zásoby atd.), pak by změna nemusela být příliš výhodná.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB