Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » jsem trochu zmatená?

#1 2009-03-03 22:28:56

petra007
Člen/ka

jsem trochu zmatená?

Dobrý den,

jsem trochu zmatená?

Nejlépe uvedu rovnou konkrétní případ.

Jsem masérka, mám ŽL na Masérské, rekondiční a regenerační služby. Musela jsem se stát plátcem DPH. Do dnešního dne jsem vystavovala fakturu, kde jsem uvedla ?masáže? a dle tabulky jsem uváděla sníženou sazbu DPH 9%. Firma, pro kterou masíruji, chce, abych začala místo masáže psát na fakturu Regenerační služby. Dívala jsem se do tabulky a nemohu tam najít do jaké sazby zařadit Regenerační služby.
Je možné na fakturu napsat ? Regenerační služby ? masáže? a uplatnit sníženou sazbu DPH 9%? A hlavně bude to akceptovatelné pro FÚ?

Děkuji za jakoukoliv radu.
Petra

Offline

 

#2 2009-03-08 23:05:49

Zdena
Moderátorka

Re: jsem trochu zmatená?

Podle mého názoru jsou masáže, poskytované mimo zdravotní péči, zdaněny základní sazbou DPH. Zahrnují se pod kód SKP 93.04 - Služby v oblasti tělesné hygieny. Podle přílohy č. 2 k zákonu o DPH (seznam služeb podléhajících snížené sazbě) podléhají snížené sazbě podle kódu 93.04 pouze služby posiloven a kondičního cvičení, provoz saun, tureckých a parních lázní. Masáže v seznamu uvedeny nejsou.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » jsem trochu zmatená?

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB