Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Daň z příjmu
  •  » Mohu započítat jako OSVČ do celkového příjmu i příjem z dohody...

#1 2009-02-13 22:11:45

petra007
Člen/ka

Mohu započítat jako OSVČ do celkového příjmu i příjem z dohody...

Dobrý den,

jsem trochu zmatená?

Jsem na rodičovské a řádně pobírám rodičovský příspěvek. Během roku jsem pracovala na ?dohodu o provedení práce 150h?, zde mi byla rovnou odvedena daň 15% na FÚ. Ke konci roku jsem začala podnikat jako OSVČ.

Chci podat daňové přiznání pro OSVČ. Dle rady úřednici na FÚ jsem požádala o Potvrzení o zdanitelných příjmech firmu, u které jsem pracovala na dohodu. Dle sdělení jejich účetní mi nic nedá, prý na to nemám nárok. Údajně když už byla zaplacena daň na FÚ, tak už nemůžu přiznávat nic do daňového přiznání.

Nechápu důvod, proč bych nemohla započítat tento příjem do mého celkového příjmu a ten potom zdanit.

Prosím existuje nějaký paragraf, podle kterého mi musí dotyčná firma vydat toto potvrzení? Mohu tento příjem započítat do celkového příjmu a potom vše zdanit nebo ne?

Moc děkuji za odpověď a přeji hezký večer,

Petra

Offline

 

#2 2009-02-15 02:31:33

Zdena
Moderátorka

Re: Mohu započítat jako OSVČ do celkového příjmu i příjem z dohody...

Podle § 38k, odst. 7 zákona o daních z příjmů můžete dodatečně podepsat prohlášení k dani, aby se srážková daň změnila v zálohovou. Ovšem nejpozději do 15. února následujícího roku. Patnáctý únor připadne na neděli, takže poslední možnost máte v pondělí.

Offline

 
  • Index
  •  » Daň z příjmu
  •  » Mohu započítat jako OSVČ do celkového příjmu i příjem z dohody...

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB