Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-02-11 13:31:57

Radka
Host

Příloha k Vyúčtování " Počet zaměstnanců "

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda musíme podávat přílohu Počet zaměstnanců k 1. 12. 2008, když zaměstnáváme jen na Dohody o provedení práce. Podáváme Vyúčtování zálohové daně, protože u některých dohodářů byla mzda za měsíc vyšší než 5.000,- Kč a odvedena zálohová daň, ostatní bylo zdaněno srážkovou daní. Účetní program mě ve Vyúčtování zálohové daně na řádku č. 05 spočítal všechny zaměstnance, tj. i ty, co jim byla mzda zdaněna srážkovou daní. Je to správně?

Děkuji za odpověď. Radka

 

#2 2009-02-13 13:22:44

Zdena
Moderátorka

Re: Příloha k Vyúčtování " Počet zaměstnanců "

Ano, je to tak správně, můj program udělal totéž. Za celý rok byli pouze dohodáři, dvě odměny byly zdaněné zálohovou daní a v počtu pracovníků se mi objevili všichni. Podle pokynů k vyplnění vyúčtování se mají uvádět pracovníci podle mzdových listů. Podle ustanovení § 38j/1 ZDP vedete ML pro poplatníky s příjmy podle § 6 a do tohoto § spadají i DoPP..

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB