Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-02-08 12:44:34

janikkop
Člen/ka

daňové přiznání - pojištění a základ daně

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. Dělám manželovi přiznání za rok 2008. V potvrzení od zaměstnavatele má v kolonce úhrn pojistného částku s haléřema. Tím pádem je to i u základu daně. Nikde jsem nenašla jestli do prohlášení do ř. 32 to mám psát také s těma haléřema nebo to mám nějak zaokrouhlit. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Vím, že pak se to stejně zaokrouhlí na stovky dolu, ale nerada bych to pak zase celé přepisovala.
Díky moc.

Offline

 

#2 2009-02-08 22:40:18

Zdena
Moderátorka

Re: daňové přiznání - pojištění a základ daně

Do řádku 32 bych zapsala částku bez haléřů - viz pokyny k vyplnění DPFO, text nad pokyny k 2. oddílu. Částky se uvádějí v celých Kč, pouze číselné hodnoty počítané v průběhu výpočtu daňové povinnosti se zaokrouhlují na 2 des. místa.

Offline

 

#3 2009-02-08 23:02:11

janikkop
Člen/ka

Re: daňové přiznání - pojištění a základ daně

Děkuji za radu.
Jen se chci ještě zeptat, zda to mám zaokrouhlit matematicky, do 50 hal. dolu a nad 50 hal. nahoru?

Offline

 

#4 2009-02-08 23:17:47

Zdena
Moderátorka

Re: daňové přiznání - pojištění a základ daně

V případě, že způsob zaokrouhlení není stanoven, zaokrouhluji matematicky.

Offline

 

#5 2009-02-08 23:19:36

janikkop
Člen/ka

Re: daňové přiznání - pojištění a základ daně

Jste moc hodná, díky za rady.

Offline

 

#6 2009-02-09 12:22:02

janikkop
Člen/ka

Re: daňové přiznání - pojištění a základ daně

Dobrý den,

dneska jsem odevzdala naše daně a teď jsem si uvědomila jestli jsem neudělala chybu.
Já jsem na MD a měla jsem pouze příjem 19.180,- na DPP. Daně jsem si také udělala a uplatnila jsem si tam slevu na sebe 24840,-
Ale také jsem tu slevu na sebe uplatnila u manžela. Tím, že můj příjem nepřesáhl těch 68 tis. Neudělala jsem to špatně?

Už se v tom nějak nevyznám.

Díky za radu.

Offline

 

#7 2009-02-10 23:01:05

Zdena
Moderátorka

Re: daňové přiznání - pojištění a základ daně

Je to v pořádku. Vy jste nedosáhla příjmu 68 tis. Kč, takže vás manžel musel vyživovat. Nárok na základní slevu na poplatníka (24.840,- Kč) má každý, kdo přiznává příjmy, bez ohledu na to, zda ho zároveň někdo vyživuje.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB