Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-12-16 18:56:03

Daniel Rataj
Host

Upřesnění dokladového "oběhu"

Dobrý den, prosím o radu.
Jedná se mi o vydávání dokladů na provedenou službu. Jsem IT programátor, vedu daňovou evidenci, skutečné výdaje. Kromě běžného účtu u své banky mám také elektronický účet PayPal (v dolarové měně).
Situace je přibližně takováto: Lidé navštíví moje stránky (většinou z ciziny) a zjistí, že touží po nějakém produktu. Tak si jej zaplatí převodem na můj PayPal účet. Já žádný doklad neposílám (není-li požadováno).
Jednou za čtvrt roku přibližně si přepošlu část peněz na svůj podnikatelský účet.

Tak, to co mě tíží je následující:

V případě, že chci si zanést do daňové evidence "výnos" z prodeje své služby, je třeba vypsat fakturu? Nebo jiný doklad? Případně stačí samotný výpis z PayPalu? Dost často se jedná o "anonymní" vklad, případně jenom se jménem. Když už tedy fakturu vystavím, je nutné uvádět jméno a adresu příjemce? Případně jak to napsat.

Moc děkuji za odpověď.
Daniel

 

#2 2008-12-18 13:47:05

janavk
Administrátorka

Re: Upřesnění dokladového "oběhu"

Stačí zanést příjem do daňové evidence, s odkazem na výpis z účtu. Doporučuji vytisknout si ze svých stránek pravidla pro platby a podklady pro to, za co vám lidé platí - to pak přiložit k daňové evidenci.

Offline

 

#3 2008-12-18 14:44:52

Daniel Rataj
Host

Re: Upřesnění dokladového "oběhu"

admin napsal(a):

Stačí zanést příjem do daňové evidence, s odkazem na výpis z účtu. Doporučuji vytisknout si ze svých stránek pravidla pro platby a podklady pro to, za co vám lidé platí - to pak přiložit k daňové evidenci.

Děkuji za odpověď.
Je možné zadat na konci měsíce příjmy "hromadně" ? Tedy mám tři produkty (resp. služby), jež ode mě různí odběratelé nakupují. Tak že bych například ke konci měsíce zaevidoval do peněžního deníku "Služba 1", $600 USD celkem s datem posl. platby ?
Nebo pro každou platbu zvlášť?
Díky...

 

#4 2008-12-18 15:49:58

janavk
Administrátorka

Re: Upřesnění dokladového "oběhu"

Platby přes účet bych evidovala v každém případě každou zvlášť.

Offline

 

#5 2009-02-09 21:54:29

Dey
Člen/ka

Re: Upřesnění dokladového "oběhu"

Mám ještě dotaz - musí být číslo účtu výhradně na jméno živnostníka, nebo nevadí pokud dokládám výpis z účtu související s mým podnikáním, byť je založený na jiné jméno?

Offline

 

#6 2009-02-10 21:33:48

Zdena
Moderátorka

Re: Upřesnění dokladového "oběhu"

U příjmů se to nebere nijak přísně, ale pokud chcete prokázat úhradu daňově uznatelného výdaje, pak by účet měl být na vaše jméno (resp. na jméno manželky).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB