Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2009-01-29 14:16:09

petr007
Host

Dělám to spravne?

Dobrý den

Rád bych Vám poděkoval za Vaše stránky jsou mi velkou inspirací?

Jsem masér a do své provozničky jsem si koupil masážní vibrační přístroj. Po důkladném zvážení jsem se stal dobrovolným plátcem DPH.

Potřeboval bych poradit, zda postupuji správně při vyplňování přiznání DPH za 4 čtvrtletí. Paní mi ho vrátila, že když to dělám poprvé tak ať si to jenom opravím?

Kontaktoval jsem výrobce masážního přístroje přímo v Číně a nechal jsem si tyto přístroje zaslat. Dostal jsem veškeré certifikáty? a na celnici mi pomohl celník a ani nevím jak a přístroje jsem si rovnou odvezl do provozovny.

Tak a teď ten účetní případ.

Na JCD mám:
v ceně za položku (č.42) mám napsanou částku 117980,- 
v ZZ, předložené doklady osvědčení.. (č.44) mám napsáno Doprava TU 611,-CZK
ve statistické hodnotě (č.46) 117370,-
ve výpočet poplatků (č.47) 117981,-
Na celnici mi bylo řečeno, že se jedná o přístroj do regeneračního centra a ten je osvobozen od cla. Na celnici jsem tedy nezaplatil ani korunu. Pouze jsem musel předložit osvědčení o registraci DPH. A nezaplatil ani korun na DPH.

Tak a teď dotaz.

1. Prý je přístroj zařazen ve snížené sazbě DPH 9%. Dá se zjistit pomocí JCD v jaké sazbě je tedy ten přístroj?

2. Při vyplňování formuláře přiznání DPH vůbec netuším do jaké kolonky ty částky zapsat?. Dle mého názoru bych zapsal  do řádku 340 ( dovoz zboží ) základní daň 611,- CZK za dopravu a do řádky 345 snížena daň 117370,- Je to správně?

3. a pro jistotu Platby od neplátců DPH se na formulář nikam nepíšou?

Moc děkuji za informace

Petr

 

#2 2009-02-01 00:24:06

Zdena
Moderátorka

Re: Dělám to spravne?

1. přímo z JSD nezjistíte, zda je přístroj v ČR zařazen do snížené sazby DPH. Předpokládám, že přístroj půjde zařadit pod pojem zdravotnický prostředek (podle zákona č. 123/2000 Sb., o zdravotnických prostředcích) a zdravotnické prostředky podle zvláštních předpisů (tedy podle uvedeného zákona) jsou uvedeny v příloze č. 1 k zákonu o DPH v seznamu zboží podléhajícího snížené sazbě

2. dovoz jsem už hodně dlouho nedělala, takže napíši, jak bych při vyplňování formuláře postupovala já. Daň při dovozu zboží bych přiznala na řádku 265. Základem daně bude celní hodnota zboží, kterou najdete v řádku č. 47 JSD. Dopravu už tam máte započtenou, takže jako základ daně bych vzala částku 117.981,- (je přepočtená celním kurzem, takže už ji žádným jiným kurzem nepřepočítávejte). Daň na výstupu bude činit 9% základu daně, tedy 10.618,- Kč. Nárok na odpočet daně bych uplatnila na řádku 345 - opsala stejný základ daně a stejnou daň, jako na ř. 265.

3. jestli máte na mysli vaše platby neplátcům, tak ty se do přiznání k DPH neuvádějí - nedochází ke zdanitelnému plnění.

Offline

 

#3 2009-02-01 10:57:20

petra007
Člen/ka

Re: Dělám to spravne?

Děkuji Vám za rychlou odpověď?

Pořád jsem si lámal hlavu kam zapsat na formulář, že jsem na celnici nezaplatil žádné DPH. Teď mi je to jasné. Když odečtu řádek 265 a 345 dostanu 0. Teď když to vidím tak je to vážně jednoduché. Jsem rád, že mi paní na finančáku řekla, ať si to opravím?

Velice se vážím Vaší pomoci. Díky Vám jsem se zase něco nového naučil a věřím, že tato rada bude ještě někomu užitečná.

Přeji Vám hezký den

Petr

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB