Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-11-07 10:45:59

Heczkova
Host

DPH u zasob

Dobrý den,

má dotaz který nevím vyřešit. Před registraci k DPH jsem nakoupila zboží z Polska s 22% DPH. Před registarcii jsem zobží prodávala napr. 100 (cena nakupu bez DPH) + 22 (polske DPH) + 40 (marze 40% zo 100) = 162 Kč. Teď po registracii k DPH bych zboží které již mám nakoupené před registrací musela navýšit o české DPH 19%. Čímž buď se navýši cena, nebo ja budu mí nižší marži ze zboží, které jsem pořídila před registracií a mám je na skladě. Hlavní problm ježe zboží bylo nakoupené v Polsku.

Jak mám teda postupovat správně při výpočtu ceny zo zásob nakoupených před registarcí?

Děkuji za odpověď

 

#2 2009-01-21 10:04:56

Heczkova
Host

Re: DPH u zasob

Dobrý den, bohužel odpověď jsem neobdržela. Ale kdyby to někoho zajímalo, tak je to následovně:

za zboží nakoupené před registrací v jiném státe EU od plátce DPH si nemůžete při změně režimu odečíst, protože DPH byla odvedena v jiném státe, ČR Vám nic nemůže vrátit.

A bohužel, po registraci k DPH, z ceny prodaného zboží musíte odvádět 19% DPH, ze zboží nakoupeného před regostracíí v jiném členském státe bude odvedeno DPH 2x.

Bohužel a pozor na to!

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB