Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-12-22 09:34:15

kartena
Člen/ka

DPH pro subdodávku

Dobrý den,
  CHtěl jsem se zeptat když pracuji na živnosťák a jsem plátce DPH a fakturuji pro firmu která je také plátce a ta přefakturovává celkovou mou práci a materiál který dodala na zakázku  obecnímu úřadu.Otázka zní.Jaké DPH mám účtovat já a jaké DPH ten pro koho jsem práci vykonával.Já jsi myslím osobně ,že bych mněl fakturovat z 19% protože se jedná o zakázku pro obecní úřad,ale bylo mi tvrzeno ,že mám fakturovat 9%.Prosím pěkně o radu co s tím a kolik mám fakturovat.
                                                                                                                                                  Děkuji KARTENA

Offline

 

#2 2008-12-25 16:56:41

Zdena
Moderátorka

Re: DPH pro subdodávku

Sníženou sazbu daně můžete fakturovat pouze v případech, kdy:
-    dodáváte teplo, chlad, nebo zboží uvedené v příloze č. 1 k zákonu o DPH
-    poskytujete služby uvedené v příloze č. 2 zákona o DPH
-    provádíte stavební a montážní práce podle § 48 nebo § 48a zákona o DPH.
Správné určení sazby DPH u bytové výstavby a u staveb pro sociální bydlení závisí na více okolnostech (jakou práci a kde provádíte), v žádném případě však nehraje roli osoba odběratele. Ten, pro koho jste vykonával práci, se řídí stejnými pravidly. Pokud si nejste jistý, že můžete účtovat sníženou sazbu, pak účtujte sazbu základní.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB