Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-12-11 20:28:17

peta
Host

Musím danit?

Dobrý den,

měl jsem živnost po dobu 8 měsíců v roce 2008.
Poté jsem živnost přerušil, ale měl jsem nějaké zisky (poslední 4 měsíce) z příležitostných příjmů (nepřesáhly/nepřesáhnou do konce roku 20.000,-), ale spolu s příjmy ze zaměstnání přesáhnou. Jak se to potom daní? Příjmy ze zaměstnání mám daněné zaměstnavatelem.

Děkuji.

Petr

 

#2 2008-12-13 22:41:09

Zdena
Moderátorka

Re: Musím danit?

Budete podávat daňové přiznání za rok 2008 ve kterém uvedete příjmy a výdaje ze živnosti a příjmy ze zaměstnání. Příjmy z příležitostné činnosti (hrubý příjem bez odečtení výdajů) jsou osvobozeny od daně do výše 20 tis. Kč ročně.

Offline

 

#3 2008-12-14 11:35:44

peta
Host

Re: Musím danit?

Děkuji za odpověď, jde mi ale spíše o to, zda do daňového přiznání budu zahrnovat i příjmy ze zaměstnání za poslední 4 měsíce v roce, kdy mám živnost přerušenou...

 

#4 2008-12-15 17:56:10

Zdena
Moderátorka

Re: Musím danit?

Ano, do daňového přiznání budete zahrnovat i příjmy ze zaměstnání. Oznamte své mzdové účetní, že si budete podávat daňové přiznání sám. Na začátku příštího roku vám vydá potvrzení o příjmech ze zaměstnání a sražených zálohách. Údaje z potvrzení pouze opíšete do příslušných políček daňového přiznání.
Stručný postup při vyplňování daňového přiznání najdete zde:: http://www.jakpodnikat.cz/danove-priznani.php

Offline

 

#5 2008-12-15 20:30:16

peta
Host

Re: Musím danit?

Děkuji Vám velmi. Daňové přiznání jsem již podával loni, tak snad to zvládnu i letos.

Jen mi není jasné, proč se do daňového přiznání dávají i příjmy z období, kdy mám živnost přerušenou... (?)

 

#6 2008-12-15 23:28:54

Zdena
Moderátorka

Re: Musím danit?

V daňovém přiznání přiznáváte všechny příjmy, kterých jste v příslušném roce dosáhl, abyste správně stanovil svoji daňovou povinnost. Uvedete dílčí základ daně z příjmů z podnikání jako loni a navíc přidáte dílčí základ daně z příjmů ze zaměstnání. Tím budete mít příjmy za celý rok (přesněji dílčí základy daně) pěkně pohromadě a k nim si pak uplatníte odpočty a slevy na dani, na které jste měl v příslušném roce nárok.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB