Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2008-12-10 15:47:45

Pavel X
Host

Více vedlejších činností

Dobrý den. Jsem zaměstnanec a na živnosťák si přivydělávám úklidem, ze kterého mám měsíčně stejnou částku, dejme tomu 5000Kč. S tím problém nemám, jednou ročně prostě doplatím daně a zdravotní pojištění. Od nového roku bych chtěl přidat další vedlejší činnost, tentokráte průvodcovské služby. Co se pro mě změní? Nebo budu postupovat jako dosud při jednom vedlejším příjmu? A pokud si zpočátku prováděním nevydělám ani korunu je to problém? Předem děkuji všem za odpovědi a přeju hezký den.

 

#2 2008-12-12 00:25:29

Zdena
Moderátorka

Re: Více vedlejších činností

Nic se pro vás nezmění. Je jedno, kolik živností provozujete, postupujete stále stejně. Samotné vlastnictví živnostenského oprávnění ještě neznamená, že činnost opravdu provozujete a že byste nutně musel mít příjmy z průvodcovské činnosti.

Offline

 

#3 2008-12-14 15:43:47

Pavel X
Host

Re: Více vedlejších činností

Děkuji za Vaši odpověď. Ještě by mě zajímala jedna věc. Za provedené úklidové práce odběrateli jednou měsíčně vypisuju fakturu. To samé bude asi i u průvodcovské činnosti, pokud ji budu provádět pro nějakou agenturu. Pokud si ale budu shánět klienty sám, co se pužívá jako daňový doklad?
Asi jim všem nebudu psát faktury. Ještě jednou předem děkuji, Pavel.

 

#4 2008-12-15 18:11:34

Zdena
Moderátorka

Re: Více vedlejších činností

Pokud klienti nebudou požadovat žádné potvrzení o zaplacení, tak stačí, když si povedete příjmy v notýsku. Nebo můžete vystavovat příjmové pokladní doklady.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB